Lesin, inclestarea dintilor si tiuitul urechilor

14-02-2014
Anamaria A
Nu este medic/terapeut
Anamaria A
Ca sa incerc sa evit cat de mult spitalele/ medicii am zis sa scriu aici pentru ca, unii dintre voi poate au trecut prin ceva asemanatoar si ma pot ajuta.Azi dimineata i-am tras unui prieten o sperietura de tremura si acum sarmanul.Dupa o noapte pierduta, unde s au consumat si bauturi alcoolice in cantitati de bun simt si cu aproximatie 20 de minute de somn m-am ridicat din pat, am simtit ca mi se infunda urechile(de tot) si ca pic jos. Zis si facut.. mi am dat ochii peste cap, am lesinat si mi s au inclestat dintii.Cand mi-am revenit dupa o serie de palme sanatoase, m am simtiti incredibil de ametita si au inceput sa imi tiuie urechile.De specificat(nu stiu daca are sau nu legatura): inainte de asta ma dureau ingrozitor picioarele, parca mi le-as fi izibit singurica de toti peretii. Cine ma poate ajuta cu orice, fara ' Trebuie sa mergi la doctor', astept cu mare drag si interes opiniile si sfaturile voastre.Multumesc frumos!
5 comentarii
0
14-02-2014, ora 16:53
Geaninaleabu
Nu este medic/terapeut
Geaninaleabu
Vi s-a spus că v-aţi mişcat singură membrele? pierderi de urină ceva? de la alcool poate să fie hipoglicemie, deshidratare etc. Aş merge pe hipoglicemie. Dar dacă a fost ceva gen convulsii, adevărate şi cu pierderi de urina şi altele chiar ar trebui văzut un medic.
0
14-02-2014, ora 16:56
Anamaria A
Nu este medic/terapeut
Anamaria A
Nu s-au miscat membrele si nici nu am avut pierderi de urina.Am spus in post toate detaliile, fara sa omit nimic
0
14-02-2014, ora 18:25
Geaninaleabu
Nu este medic/terapeut
Geaninaleabu
Atunci nu cred că e cazul să vă faceţi griji. Deshidratarea şi hipoglicemia şi alte efecte secundare ale oboselii şi consumului de alcool cât de mic... pot să ducă la probleme de tot felul. Cred că nu e cazul să vă faceti griji.
0
15-02-2014, ora 03:49
Anamaria A
Nu este medic/terapeut
Anamaria A
Am aflat si varianta lipsesi de calciu din organism.. Multumesc frumos!
0
15-02-2014, ora 10:28
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Ai avut o cadere de calciu, se manifesta exact cum ai descris tu.
Sa iei Calciu Magneziu si Zinc pentru o luna de zile sau un supliment cu vitamine si minerale.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.