leucoreea este o boala transmisibila sexual?AST RASPUNS.

25-04-2009
ralyk
Nu este medic/terapeut
ralyk
luna trecuta aveam mancarimi in zona genitala, apoi a aparut o iritatie..si apoi ca niste bubite de fapt nu erau bubite..erau ca niste mci rani..primul strat al pielii disparuse..la inceput a fost o durere dar apoi a degenerat in usturime..nu mai puteam urina de usturime imi amorteau picioarele.nu am fost la ginecolog pt ca in timpul acela faceam un trat cu antibiotic pt o infectie la o masea, iar eu am o sensibilitate la antibiotic..imi provoaca aciditate la urina..si am crezut ca din cauza antibioticului s-au intamplat toate astea..mergeam la baie o data pe zi..si atunci..era un chin pt mn..toata asta a durat cam o saptamana jumatate..mi-am dat cu unguente..si pudra pt bebelusi.unguentele nu m-au ajutat, , doar pudra..mentinea zona uscata, , eram aproape de perioada menstruatiei si aveam si secretii...iar acum am observat ca de vre 3-4 zile am aceleasi simptome, numai ca de data asta am si o secretie abundenta iar culoarea secretiei este destul d ciudata, maronie, inca nu au aparut usturimile...sper sa nu mai apara!!! dar am mancarimi..abia ma abtin sa nu ma scarpin..ma dau mereu cu pudra si e bine deocamdata..in seara asta am citit niste articole cu boli ale aparatului genital si am dat peste leucoree..si am vazut ca prezint aceleasi simptome ca si cele specifice leucoreei..eu am mai intretinut relatii sexuale cu iubitul meu cu care sunt impreuna de 2 ani jumatate..cu el avand si primul raport sexual..de fapt amandoi am fost la primul raport sexuala..niciunul dintre noi nu a mai intretinut raporturi sexuale in cu alte persoane.o sa merg la ginecolog, dar as vrea sa mergem impreuna, deocamdata el este plecat din tara..o sa vina in cateva zile...dar vreau sa stiu macar ce se intampla..daca leucoreea este transmisibila..va rog mult sa imi raspundeti.. va multumesc anticipat.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.