lezare nervul sciatic - prin injectie

25-12-2007
costica
Nu este medic/terapeut
costica
Sora mea in timpul efectuarii unei injectii intramusculara(cu Rheumavek) pe traiectul nervului sciatic, a simtit o durere puternica permanentade la locul injectiei, spre femur, gamba si pina in virful degetului mare, uneori toata laba piciorului, si de atunci merge din ce in ce mai greu.
INTRBARE :EXISTA VREO SPERANTA DE REFACERE A NERVULUI SCIATIC in astfel de cazuri?
Cum se poate scapa de dureri?
3 comentarii
0
25-12-2007, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Este vital sa fie vazuta de un neurolog,
Cel mai indicat tratament, dupa parerea mea ar fi Acupunctura !!!
0
27-12-2007, ora 00:00
ma_ryan
Nu este medic/terapeut
ma_ryan
...domnilor sunt dintr-un orasel micut unde nu exista neurolog.medicul de familie mi-a dat un raspuns cam nesigur la o afectiune destul de neplacuta ce o resimt de aproape trei saptamani...raceala a muschilor intercostali...tratament diclofenac...dar iata despre ce e vorba.am dureri puternice in zona omoplat stanga uneori durerea se reflecta si-n fata regiunea inimii, iar cam de vreo trei saptamani imi amorteste si partea stg a capului buze partea stanga antebrat stanga si zona palma stanga cele trei degete din stanga.va rog mult sa-mi spuneti care stiti cam ce ar putea fi sa ma sfatuiti ce as putea lua si ce as putea face in acest caz.va multumesc mult
0
20-02-2019, ora 02:39
Maiden
Nu este medic/terapeut
Maiden
Buna ziua.
Am 20 de ani, ma numesc Ana si sufar de sciatica cronica...mi s a recomandat kinetoterapie...fac exercitii si acasa...dar
..e o ameliorare.. dureaza de 2-3 ani...din pacate...masa musculara a piciorului drept la gamba a scazut cu 3-4 cm...atunci cand genunchiul este"ciocanit" reflexele sunt mult mai puternice...pot misca degetele usor ai roti glezna...dar imi tremura laba piciorului...pot sta pe varf..nu pot pe calcai...pot impinge in el pot sa incordez piciorul...ceva mai putin spre gamba...si piciorul pare putin mai scurt...de ce? Am sanse de recuperare? E valabila operatia? Pot recupera masa musculara a gambei?
Stima!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum scapi de durerea sciatică (lombosciatică)
  •