lichid amniotic

24-05-2007
lilisor1975
Nu este medic/terapeut
lilisor1975
Am 31 ani si sunt insarcinata in 23 de saptamani. Am fost la ecografie 4D La SANADOR si doctorul de acolo mi-a spus sa beau multe lichide ca am cantitatea de lichid amniotic moderat redus. Adoua zi m-am dus la doctora ginecolog si m-a speriat ca a zis ca daca am cantitatea de lichid amniotic moderat redus si in max 3 saptamani repet eco si imi iese la fel trebuie sa intrerupem sarcina ca copilul se va naste cu malformatii renale. A doua zi speriata fiind am fost la Spital la Filantropia si mi s-a facut o alta ecografie iar ecograful de aici mi-a spus ca lichidul amniotic este normal cantitativ.Sunt foarte derutata si nu stiu ce sa fac. Oare daca beau multe lichide creste cantitatea de lichid????Doctora mi-a prescris si augmentin la 12 ore, no spa 3 pe zi si scobutil supozitoare unul seara. Oare nu ii face rau bebeului??? Si de ce mi le-a prescris. Din a cata luna incepe sa creasca lichidul amniotic? Cum poate estima un doctor cantitatea de lichid amniotic, avand in vedere ca 2 medici ecografi mi-au spus altceva. Ce sa fac sa stau linistita??? Sa consult un al treilea medic ecograf??? Ce ma sfatuiti
1 comentarii
0
27-05-2007, ora 00:00
nakisa
Identitate neconfirmată
nakisa
lichidul amniotic pot sa creste sau scade functie de cat urineaye fatul, deci inter adevar are legatur si cu hidratarea si cu malformatie renala, nu cred ca tratamentul tau are legatura cu lichidul amniotic, mai de graba ai fost gasit tu cu o boala infectioasa(infectie tract urinar de examplu) intreabeti medicul, iar medicatia nu va face nici un rau
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul