lichidul seminal poate sa lase o fata insarcinata?

19-12-2008
Av3ng3R
Nu este medic/terapeut
Av3ng3R
salut.am si eu o intrebare si vreau sa ma lamuriti ca sunt putin inspaimantat.deci, vreau sa stiu daca lichidul seminal poate sa lase o fata insarcinata.a fost prima data cand am facut sex dupa ce am dezvirginat-o.am folosit prezervativ dar acesta cred ca avea putin lichid seminal pe el deoarece l-am pus prima data, l-am scos pentru ca nu intra si l-am pus iar.am dat cu mana pe prezervativ, am sters din lichid dar tot a mai ramas ceva.nu cred ca a fost in cantitate mare.dar vreau sa imi raspundeti daca poate sa ramana insarcinata sau nu.multumesc.
3 comentarii
0
19-12-2008, ora 20:19
anonim22
Nu este medic/terapeut
anonim22
lichidul seminal mai este numit si pre-ejaculator apare atunci cand esti excitat, pregatind ejacularea. Intra si in compozitia spermei.Si da, exista posibilitatea ca o fata sa ramana insarcinata dar sunt sanse foarte mici.
0
20-12-2008, ora 12:49
Av3ng3R
Nu este medic/terapeut
Av3ng3R
ok.multumesc.si mai am o intrebare, de fapt 2: daca ramane insarcinata, dupa cat timp apar semnele ca este insarcinata?si care sunt acele semne?
0
03-01-2009, ora 17:38
Letal
Nu este medic/terapeut
Letal
Nu pot sa'ti raspuns sigur dar din cate stiu cam dupa o luna de zile po aparea semnele insa dupa 14 zile de la contactul sexual se poate face un test de sarcina! Eu zic sa incerci un test!

In legatura cu simptomele Nu sunt sigur!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •