Limba alba pe toata suprafata superiaora...

09-07-2010
robert26
Nu este medic/terapeut
robert26
Buna ziua

Am 17 ani de la 2 ani am alergie si asm.Din pacate am mostenit si probleme digestive ( in caz de stress ma doare burta...) Am fost tratat in mii de feluri sa se amelioreze alergia cat de cat cu succes.Ma imbolnavesc foarte repede un coleg tuseste eu a 2 a zi sunt racit..Doctorita de familie cand sunt bolnav mai rau febra imi da injectii nu ar fi nici o problema..Dar anul acesta dupa o raceala mi-au aparut puctulete rosii si macarimi in jurul penisului caure au trecut...destul de usor in cateva zile...Acuma de saptamani bune am observat ca am limba alba suprafata superioara dar nu prezinta acel strat gros alb cum e la candidoza sau ce-o fi ma spal pe dinti zilnic si trece cat de cat o preioada apoi se reface oare este de la digestie ? vreo saptamana mi sa uscat interiorul guri si devenind locuri crapate (nu crapate sa doara sau sa ma jenze doar cand il atigeam cu limba aveam senzaatia neplacuta)

Mentionez nu ma doare nu nimic...

Daca aveti vreo idee ce-o fi si ce pot face si varog nu vreau niciun fel de tablete si alte metode naturiste cam mi-e deajuns cu astea..

Multumesc
1 comentarii
0
09-07-2010, ora 23:05
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Stimate d-rule Robert, cel mai frecvent, suprafaţa superioară a limbii se albeşte, fără a crea depozitele albicioase specifice candidozei orale, în cazul unei toxemii intestinale (prin toxemie se înţelege prezenţa în sânge a unor toxine, care provin exclusiv din interiorul organismului). S-ar putea să aveţi nevoie de o cură de purificare a organismului; de o cură de detoxifiere.
Consultaţi-vă cu medicul dvs.!


Toate cele bune şi însănătoşire grabnică.
Dumnezeu să vă binecuvânteze!
În speranţa că v-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister Nick ;)

P.S. - Toxemia intestinală este doar o presupunere, nu este o certitudine.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.