Limba amortita

01-10-2012
ionut0301
Nu este medic/terapeut
ionut0301
buna ziua ma numesc ionut am 23 de ani...acum cateva zile un amic a facut o gluma proasta si mi.-a intors (sucit) gatul..fara ca eu sa ma astept...si a pocnit ceva mai tare ca de obicei...a doua zi...am simtit senzatia de limba amortita, greoaie...nu am bagat de seama dar de atunci au trecut 3 zile,...si mai tot timpul o simt amortita...Eu nu sunt in Romania si as vrea sa stiu doar...daca e ceva grav sau ce sa fac..nici nu stiu cum sa ma exprim...tocmai de sarbatori ajung in romania...iar aici nu stiu sa explic la spital cam ce am patit plus ca e ceva mai scump...astept un raspuns...sa stiu ce pot face...sau daca e grav..Va multumesc.
1 comentarii
0
01-10-2012, ora 15:08
ionut0301
Nu este medic/terapeut
ionut0301
mentionez ca nu am dureri...pot baga barbia in piept...sau sa rotesc capu...am avut dureri in prima zi...in prima zi si a 3'a ma durut capu si am vomat...am avut o stare de voma.sa vedem daca ma doare si azi...a 4'a zi acum am doar limba amortita...atat vreau sa stiu...daca pot intarzia 1 luna 2 pana sa ajung la medic...sau daca e ceva urgent...multumesc..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Aspectul limbii - element de diagnostic facil cu AI
  •