Limba cu bubite

23-05-2017
Lenn
Nu este medic/terapeut
Lenn
Buna ziua!de doua saptamani mi.au aparut mie, sotului si baietelului nostru de 4ani pe limbã niste bubite mici rosii si inspre gat niste bube mai mari rozalii.Limbile le avem toti 4 albe, incarcate si simtim ca niste furnicaturi, o amorteala usoara.Avem si un bebe de 4luni la care am observat aceeasi problema.De la ce ar putea fi?Imi amintesc ca am mancat in aceeasi perioada in care le.am descoperit niste mezeluri dar la bebe de ce I.o fi iesit??as atasa o fotografie ca nu am mai gasit asa pe internet dar nu stiu daca se poate.Va multumesc frumos!
3 comentarii
0
23-05-2017, ora 20:47
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
fotografia pe fvaleriu pe hotmail
in rest mai degraba e de l a lactate, fructe tratate
oarecum este o reactie generalizata gastrica si bucala la un aliment
0
18-07-2017, ora 13:41
arisana
Nu este medic/terapeut
arisana
Buna ziua, Am boala von willebrand si teleangiectazii pe limba. De o saptamana am singerat printr o bubita de pe limba si am observat ca am si o mica fisura in acel loc. Mi s-a injectat factor IMUNNATE 1000, dar in continuare nu pot sa mananc decat cu paiul si nu pot vorbi foarte mult, pentru ca imi sangereaza din nou limba in acel loc. Va rog sa imi recomandati ce investigatii sa fac si in ce perioada se va vindeca. Multumesc.
0
18-07-2017, ora 21:41
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
problema cu limba tine de specialitatea Maxilo=facial
deasemenea e cazul de investiagtii la gastrologie si un regim alimentar foarte corect selectat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: