Limba incarcata

30-09-2008
A.M.O
Nu este medic/terapeut
A.M.O
Buna ziua...de ceva timp am observat o "jena" in zona limbii, in spate inspre cerul gurii dar nu am luat-o in seama..m-am gandit ca poate am baut ceva prea fierbinte si asta e cauza...astazi insa m-am uitat in oglinda si am descoperit cu stupoare ca in zona aceea limba mea extrem de incarcata si de culoare maronie!!! Va rog din suflet sa ma ajutati cu un raspuns pentru ca sunt extrem de speriata.Mentionez ca am 28 de ani si sunt fumatoare...Va multumesc.
3 comentarii
0
30-09-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
probabil este vb de o candida bucala!!mergeti la medicul de familie sa va dea un tratatament!
0
01-10-2008, ora 00:00
A.M.O
Nu este medic/terapeut
A.M.O
nu cred ca este vorba de candida.am vazut o gramada de fotografii cu candida si nu seamana deloc cu ceea ce am eu.mai degraba seamna cu "furry tongue" e termenul in lb.engleza...am sa merg la medic oricum.as fi vrut totusi o parere de specialitate aici..pentru ca nu stiu cat sunt de corecte informatiile gasite pe internet.va multumesc.
0
02-10-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
pe acest forum nu se primesc doar pareri de specialitate!!postati si in alte parti poate aveti mai mult succes!!dupa parerea mea orice sfat e bine venit!cui nu-i convine sa nu mai posteze!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: