limfedemul - exista tratament homeopat?

31-10-2008
isteata
Nu este medic/terapeut
isteata
Nu stiu ce sa ma mai fac sunt tare tare trista in legatura cu boala pe care o am si anume limfedem de membru inferior mai exact la gamba.Exista tratament hemeopat pt aceasta boala pe care am dobandito acum 3 ani probabil o cauza ar fi circulatia deficitara a limfei.
4 comentarii
0
05-11-2008, ora 19:02
Dr. Gheorghiu Mihaela
Medicina naturista, complementara, alternativa, ploiesti, brasov, bacau-colaborare cab.medicale
Dr. Gheorghiu Mihaela
un detoxifiant puternic cu aplicabilitate locala nu ar fi rau de incercat.solutie exista, trebuie perseverat.
sa discutam un istoric al afectiunii ar fi necesar...-
0
05-11-2008, ora 20:06
isteata
Nu este medic/terapeut
isteata
as vrea mult sa discutam dar nu stiu cum sa luam legatura.
0
05-11-2008, ora 20:09
Dr. Gheorghiu Mihaela
Medicina naturista, complementara, alternativa, ploiesti, brasov, bacau-colaborare cab.medicale
Dr. Gheorghiu Mihaela
adresa de email
0
17-05-2018, ora 14:08
Limf Help Brasov
Nu este medic/terapeut
Limf Help Brasov
Buna ziua!

Limfedemul primar este o afectiune care are mai multe cauze, una dintre ele poate fi circulatia deficitara, totusi pentru un diagnostic trebuie facute anumite examinari, cum ar fi: scintigrafia limfatica, RMN care va determina cauza aparitiei edemului.
Daca totusi este vorba de un limfedem primar, care e o afectiune cronica, acesta trebuie tinut sub control prin masajul de drenaj limfatic manual, terpaie decongestiva - aplicarea feselor compresive, purtarea ciorapului compresiv, ingrijirea tegumentului, exercitii...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: