lipsa de aer + "balonare"

15-07-2010
Iwulia
Nu este medic/terapeut
Iwulia
18 ani. Am pus "balonare" in ghilimele, deoarece e destul de dificil sa mi dau seaama daca de aici se trage. Cand eram mai mica, mai exact acum vreo 5 ani, seara, nu puteam respira. cu cat mancam mai putin, cu atat era mai bine. daca mancam normal, era un chin sa respir. am fost la toate soiurile de medici si se uitau intrebatori la mine. pana la urma, s-a descoperit ca am la inima o malformatie congenitala minora, iar la plamani, sechele din cauza unei pneumonii netratate + un stafilococ aauriu la nivelul nasului. mi s a administrat moldamin timp de 6 luni, perioada in care m-am simtit mai bine.de atunci nu prea am mai avut probleme respiratorii. dar, de ieri, mi s a umflat exact zona de sub sani pana in zona ovarelor inclusiv. am avut niste intepaturi putin deasupra ovarelor si nu am mai putut respira. parca nu am aer suficient. acum sunt la fel de balonata si nu pot sa respir. daca mananc, mi se ingreuneaza situatia.va rog sa ma ajutati cu un raspuns, multumesc !
1 comentarii
0
22-10-2019, ora 21:51
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Pneumologie, Iași
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Bună seara! Pentru ovare mergeți la consult la ginecologie, iar pentru meteorismul abdominal la gastroenterologie. Dacă mai aveți întrebări vă răspund cu drag! O seară liniștită!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.