lipsa de calciu si nutritie fara rost

04-10-2010
COLUMBUSSPART
Nu este medic/terapeut
COLUMBUSSPART
Salut.Am o intrebare la voi.mie imi lipseste mereu calciul in organism deoarece o simt pe mine fiindca am oasele slabe in sensul ca o mica lovitura si eu sufer saptamiini intregi ne avind posibilitatea sa fac lucruri si nici chiar sport fiindca mie imi place sportul.Apoi totul ce maninc nu se tine nimic de mine si nici macar nu sunt sigur daca proteinele ce le maninc, intradevar ramin in organism macar ele pentru sportul ce il fac, E FOARTE IMPORTANT PENTRU MINE UN RASPUNS DE LA VOI TOTI!LA REVEDERE!MULTUMESC
1 comentarii
0
04-08-2011, ora 14:55
Demetra Cucueanu
Identitate neconfirmată
Demetra Cucueanu
Buna, ce mai bun raspuns ti- poti da singur, mergand la medic, si facand analizele, astfel poti determina cu exactitate cum stai cu calciul, fierul, etc, si apoi tot medicul iti va face cateva recomandari, daca e cazul, pentru ca nu poti aprecia exact cauza problemelor tale. Sigur ca o mare parte de consum se datoreaza sportului, si tot medicul iti va spune, dar pe baza analizelor si a consultatiei, daca poti face sport, si ce tip de sport, cu ce sa suplimentezi alimentatia si ce altceva ti se mai potriveste.
Succes la investigatii, daca esti platitor in sistemul de sanatate sunt gratuite, de ce sa nu profiti de asta?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.