lipsa de excitatie

03-02-2007
Marilene
Nu este medic/terapeut
Marilene
Am si eu o problema sant casatorita am un baiat dar dupa nastere nu mai simt nevoia de a face dragoste sant 6 ani de cand ma dau de aceasta problema.Va rog sa ma ajutati
2 comentarii
0
19-02-2007, ora 00:00
Mo
Nu este medic/terapeut
Mo
buna, in primul rand trebuie sa vb cu sotul de problema ta si sa inventati jocuri noi si incitante anainte ca sa ancepeti actul sexual, anca un lucru nu te gandi cand esti cu el in pat "daca iar e un esec" relaxeazate, gandestete la lucruri frumoase cand esti cu el, bucurativa unul de altul.Nu sunt maritata dar si eu am trecut cu prietenul meu prin faze dinastea si asa am facut acum totul e ok, are grija de mine ca eu sa ma simt bine prima si dupaia el.Sper ca mes. meu sa fie de ajutor, bafta
0
21-02-2007, ora 00:00
mythought
Nu este medic/terapeut
mythought
buna marilene.Eu cred ca aici e nevoie de un sexolog si de un psiholog, dar mai intai merita ca tu si sotul tau sa incercati sa rezolvati asta impreuna.Nu conceperea unui copil e scopul sexului sa stii.sexul trebuie sa fie placut si tu trebuie sa gasesti acel stimul care iti provoaca placere.El poate sa fie chiar si o culoare, o melodie, un miros anume, orice.dar vb cu sotul tau.Bafta!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Excitatia sexuala
  • Lipsa excitației - de ce nu mă excit?
  •