lipsa dintisorilor

13-03-2015
byank91
Nu este medic/terapeut
byank91
Fetita mea are 1an si 8luni si are doar patru dintisori.am fost la trei medici cu ea.Doi medici mi.au sp sa stau linistita ca dentitia poate fi si genetica iar un medic mi, a sp ca are rahitism.mi.a dat sa, i dau timp de 4luni, 10 zile pe luna 5ml osteocare de doua ori pe zi, si minevita 5ml de doua ori pe zi.este a treia luna de cand urmez tratamentul dar nu i.a aparut nici un dintisor!intradevar este vb despre rahitism?ce trebuie sa fac?as dori un rasp!
4 comentarii
0
14-03-2015, ora 20:58
byank91
Nu este medic/terapeut
byank91
Vroiam si eu un rasp sau o parere, dar nimeni nu vrea sa mi.l dea!!!
0
15-03-2015, ora 20:39
Dr. Baciu Damian
Pediatrie, Brasov
Dr. Baciu Damian
Nu este vorba de rahitism in situatia descrisa si nu cred ca cel care v-a dat acest dg.este medic.Da, aparitia dentitiei este programata genetic.Un stomatolog care se ocupa si de copii poate aprecia starea gingiilor si va va spune daca sesiseaza vreo anomalie, lucru f.puti probabil.Problema dentitiei a mai fost tratata pe site.Succes!
0
15-03-2015, ora 20:39
Dr. Baciu Damian
Pediatrie, Brasov
Dr. Baciu Damian
Nu este vorba de rahitism in situatia descrisa si nu cred ca cel care v-a dat acest dg.este medic.Da, aparitia dentitiei este programata genetic.Un stomatolog care se ocupa si de copii poate aprecia starea gingiilor si va va spune daca sesiseaza vreo anomalie, lucru f.puti probabil.Problema dentitiei a mai fost tratata pe site.Succes!
0
16-03-2015, ora 21:17
byank91
Nu este medic/terapeut
byank91
Multumesc mult pt rasp.dumneavoasta!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Beneficiile alăptării asupra dentiției copiilor
  •