Lipsa libidoului

28-08-2015
David02
Nu este medic/terapeut
David02
Eu si prietena mea avem o mica problema, suntem amandoi virgini si vrem sa ne incepem viata sexuala dar ea spune ca nu simte nevoia de sex. Atunci cand o satisfac oral se simte exraordinar si ii plac lucrurile intime dar spune ca nu simte nevoie de sex (nu ca nu ar vrea). Ce putem sa facem ?
5 comentarii
0
30-08-2015, ora 13:23
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Sexul in afara Casatoriei are un pret ! - Recomandat si Adolescentilor
-*

(*modificat de admin)
0
30-08-2015, ora 21:59
David02
Nu este medic/terapeut
David02
Iti multumesc pentru raspuns dar...Nu numai ca spui ca esti impotriva sexului inainte de casatorie, ba imi trimiti si un link catre un video in care este precizat ca sexul inainte de casatorie este INTERZIS. Nu crezi ca e o gandire cam...invechita, ca sa fiu bland ? Ma simt nevoit sa te/va aduc putin la current si sa iti/va spun ca sexul intr-o relatie in care cei doi se iubesc si au incredere unul in celalalt ( chiar si inainte de casatorie) poate intari si poate influenta in bine relatia. In alta ordine de idei, daca ai/aveti un raspuns pertinent la intrebarea " de ce nu are iubita mea dorinta sexuala" astept cu mare drag, daca imi mai spuneti din nou ca trebuie sa ne casatorim...ne intoarcem de unde am plecat. Numai bine :)
0
31-08-2015, ora 18:43
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Daca iti iubesti asa de mult iubita si nu ai o relatie construita pe sex (ceea ce nu e bine) de ce nu mergi cu ea la doctor, la psiholog de exemplu sau la endocrinolog sa isi faca analize ?
0
03-09-2015, ora 10:34
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
Dupa cum bine gandesti Edi sexul inainte de casatorie nu e ceva de condamnat. Dar mai sunteti oare voi virgini daca faceti sex oral? Nu e oare doar o amagire? Nu spune ceva despre faptul ca relatia voastra e doar una la suprafata? Care ar fi motivul principal pentru care sexul oral e mai putin semnificativ decat cel 'clasic'?

Dr Rares Ignat
psihoterapie pentru depasirea obstacolelor din viata
0
04-09-2015, ora 13:12
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Sexul in afara casatoriei poate aduce boli cu transmitere sexuala, e plin forumul Romedic de asa ceva, sarcini nedorite, avorturi, dezamagiri sentimentale si esecuri emotionale.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce mi-am pierdut dorința sexuală (cauze, tratament și sfaturi utile)
  • Libidoul crescut
  • Sunt produsele pentru creșterea libidoului eficiente? Ce spun studiile
  • Cercetătorii au descoperit un hormon care acționează ca un afrodisiac
  • Kisspeptin - eficient la bărbații cu dorință sexuală scăzută
  • Lipsa excitației - de ce nu mă excit?
  • Să înţelegem libidoul sexual - când scade şi când creşte (şi de ce)
  •