lipsa mentruatiei si sani cu silicon

12-02-2010
cristina_01
Nu este medic/terapeut
cristina_01
Am 20 de ani dar intotdeauna am avut probleme cu mentruatia, dureri puternice si mergand la un cabinet de planificare familiala mi s-au recomandat anticoncentionalele Diane31. Precizez ca aveam 16 ani atunci. Am luat pana la 19 ani si mentruatia era fara probleme si am facut o pauza. In acel moment mentruatia s-a redus in primele doua luni, apoi a incetat sa mai apara. Am mers la medicul ginecolog, care in prima faza mi-a spus ca am o infectie si am primit tratament, iar pt ca mentruatia a incetat sa aparara, dupa ceva timp mi-a recomantat Cyclopharma, iar dupa o prima folie terminata a aparut mentruatia. Totul a fost perfect 2 luni, cand am fost fortata sa iau pastila de a doua zi, si ceea ce cred ca a facut sa dispara din nou mentruatia. am mers la endocrinolog si am facut tsh cu valoarea 2.55, cortisol 24, 5, testosteron 1, 08, progenteron 0.60. Nu stiu daca aceste analize au ost influentate de pastila de a doua zi( le-am facut dupa mai mult de o luna). Endocrinologul mi-a recomandat o scema pt 6 luni. problema este ca eu am implant de silicon si simt tensiune la nivelul sanilor, dar nu cred ca are legatura cu implantul, iar la nivelul ovarelor sint ceva dureri. Medicul Ginecolog m-a dianostigat cu avere polichistice. Credeti ca ar trebui sa repet analizele inainte sa incep o schema? multumesc pt raspuns
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.