lipsa mirosului si a gustului

07-12-2008
vanessa7011
Nu este medic/terapeut
vanessa7011
Acum 3 zile m-am trezit cu nasu infundat, fara nici o alta simptoma. Am utilizat un spray nazal cu apa salina, dar in loc sa utilizez de 3 ori intr-o zi, am pus de 3 ori deodata.oricum nici un rezultat. Problema e ca dupa 3 zile nasul e ok, dar mi-a disparut total simtul gustului si al mirosului; pot mesteca pelin fara sa simt nimic. Este ceva temporar sau definitiv? Trebuie neaparat sa consult un medic? Eu sunt studenta in Franta, asa ca momentan vizita la un medic e destul de dificila.

multumesc anticipat
2 comentarii
0
07-12-2008, ora 20:48
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
da. este vital si urgent sa mergi la ORL si Neurolog
posibil sa ai o complicatie neurologica dupa o viroza.
dac intarzii tratamentul.. poate sa nu se mai restablieasca niciodata.
0
08-12-2008, ora 11:42
vanessa7011
Nu este medic/terapeut
vanessa7011
multumesc mult pentru raspuns, sunt in ziua numaru 4 si am inceput sa simt vag gustul si mirosul alimentelor. o sa am rabdare pana al sfarsitul saptamanii, poate am noroc si;mi trece :)
Adaugă un comentariu / răspuns

Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK