Lipsa sex de cand a nascut prietena | Forumul Medical ROmedic

Lipsa sex de cand a nascut prietena

08-01-2014
marius81
Nu este medic/terapeut
marius81
Buna ziua, sunt un barbat de 32 de ani cu o problema poate destul de des intalnita.De 1 an si 2 luni de cand a nascut sotia, partidele de sex au scazut teribil.Eu am pofta dar ea nu, cred ca am ajuns pe undeva la 2 pe luna
4 comentarii
0
08-01-2014, ora 13:02
marius81
Nu este medic/terapeut
marius81
Nici inainte nu era extra dar alternam partidele de sex oral cu cel normal si era ok insa acum nici macar oral nu mai face.Imi spune ca poate sta si fara sex
0
08-01-2014, ora 13:18
Terapeut Denis Chiurtu
Psihologie, Bucuresti
Terapeut Denis Chiurtu
Sarcina si creşterea unui copil consumă resurse uriaşe. Sunt cazuri în care mama cedeaza psihic in faţa grijilor a oboselii şi a lipsei de înţelegere. Ea traieşte din plin acum o responsabilitate care nu poate fi măsurata. Vă sfătuiesc să o trataţi cu întelegere şi să o sustineţi cu tot ce puteţi. Ajutati-o preluîndu-i o parte din activitate, astfel încât ea să poată profita de un plus de odihnă şi să capete increderea că poate dormi liniştită atunci când vă ocupati de copil. Puteţi începe cu lucruri mărunte, cu dus gunoiul, spălat vasele, dat cu aspiratorul etc. Consultaţi-vă cu ea şi faceţi ceea ce are nevoie să fie făcut. Nu îi impuneţi mai mult decât poate să ducă!. Pe măsură ce se odihneşte bine şi capătă timp liber, o veti recâştiga şi totul va fi ok. Ea nu a pierdut nimic din dragostea faţă de dvs. Faţă de copil este un alt gen de dragoste. Succes!
0
08-01-2014, ora 17:49
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Identitate neconfirmată
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Ca o adaugire la recomandarile distinsului domn doctor Chiurtu, as recomanda sotiei dumneavoastra
sa urmeze si un tratament homeopat (este nevoie de o consultatie speciala, efectuata de un medic homeo-
pat sau cu competenta in homeopatie). Pot fi prezente si anumite modificari hormonale, raspunzatoare
intr-o masura destul de semnificativa de starea sotiei, care pot fi influentate pozitiv prin homeopatie.

Dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
0
27-08-2014, ora 19:31
Miruna1234
Nu este medic/terapeut
Miruna1234
incercati sa ii faceti sex oral si sa o excitati, pt a o face sa simta ca are nevoie de sex, nu ca este nevoita sa vi'l ofere
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: