Logest si Furazolidon

10-12-2008
siri
Nu este medic/terapeut
siri
Luni si marti seara dupa ce am luat pastiluta de Logest am avut diaree la un interval de 5 ore dupa inghitirea pastilei.De asemenea pe parcursul zilei de marti am avut din nou diaree.As vrea sa stiu daca
Furazolidonul interactioneaza cu Logest si daca este necesara o metoda contraceptiva suplimentara pe parcursul acestei luni.Va rog, am nevoie de raspunsul unui medic.
Multumesc pentru raspunsul postat la subiectul de ieri.Am ales sa revin cu acelasi subiect, deoarece am intampinat din nou probleme(adica am avut diaree si dupa cea de a doua pastiluta)si nu vreau sa ma lovesc de complicatii.
Astept raspuns.Multumesc.
4 comentarii
0
10-12-2008, ora 21:00
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Furazolidonul nu interactioneaza cu Logest.Daca si maine dimineata mai ai diaree sau dureri de burta nu mai lua furazolidon, cumpara-ti ercefuryl si o folie de tetraciclina, tine putin regim [ fara ciocolata, suc, cacao ] si dupa prima doza din aceste doua medicamente iti va trece.Numai bine!
0
11-12-2008, ora 11:42
siri
Nu este medic/terapeut
siri
Multumesc.Azi m am simtit mai bine.Sper sa nu mai apara probleme.
0
04-11-2010, ora 21:04
karla0311
Nu este medic/terapeut
karla0311
iau de tre zile Logest si imi merge birta, vreau sa stiu dace e normal asa ceva sau trebuie sa le schimb?Ma informa?Astep raspuns
0
04-11-2010, ora 21:08
karla0311
Nu este medic/terapeut
karla0311
redactez...iau de 3 zile Logest si imi merge burta, vreau sa stiu daca e normal.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul