Logest... sugestii

07-10-2009
Maniac
Nu este medic/terapeut
Maniac
Buna ziua, va rog sa mi spuneti daca e vreo problema daca iau anticonceptionale LOGEST fara consult la medic, el doar mi a zis sa iau fara sa ma consulte ca cica astea sunt bune ptr varsta mea (20 ani) voi ce spuneti ?? e bn e rau? :((..multumesc
4 comentarii
0
07-10-2009, ora 17:23
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
nu cred ca am intalnit vreun doctor care sa se apuce să ţi facă dozări hormonale, maxim câte o ecografie pelvină înainte de a ţi da anticoncepţionalele. doar cele care au probleme mai grave, cicluri dereglate rău de tot, păr pe faţă etc... am întâlnit să fie testate
0
07-10-2009, ora 20:02
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Foarte rău! Idem dna IuliaCristianaB...
Fără dozări hormonale îţi supui organismul la "experimente" medicale...şi cu, şi fără dozări hormonale, anticoncepţionalele sunt foarte nocive, nu ţi le recomand!
Dacă vrei să-ţi reglezi ciclul, o poţi face şi cu produse naturiste, dacă vrei să previi o sarcină nedorită, sunt bune, dar inhibarea hormonală a unei sarcini nu este sănătoasă pentru organism şi nici atât pentru suflet, deci...deciziile îţi aparţin în plenitudine!


Cu deosebit de multă plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
07-10-2009, ora 21:17
Maniac
Nu este medic/terapeut
Maniac
pai eu iau ptr evitarea sarcinii..nici asa nu e bn ?? :(
0
07-10-2009, ora 23:29
SAMINIKO
Nu este medic/terapeut
SAMINIKO
Maniac, din experienta iti spun..mergi si fa analize in prealabil, sa vezi daca poti sa iei..Eu, am luat la fel ca tine, mi-a dt un medic doar din priviri, asa m-a consultat si la 2 saptamani a incept calvarul..ma simteam tot mai rau, greata ameteli pana am ajuns la spital..In ziua de azi imi e frica sa mai iau, fiindca em hiperbilirubinemie(un fel de boala care distruge hematiile din sange) iar anticonceptionalele sunt contraindicate in cazul meu...E trist, ca nu m-am informat..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Contraceptivele hormonale cresc riscul de suicid?
  • Greșeli în utilizarea pilulelor anticoncepționale
  •