logest vs betaserc vs duador va rog sa ma ajutati urgent

15-10-2010
anitaa
Nu este medic/terapeut
anitaa
Buna ziua!!Am fost la dermatolog de 5-6 ori in decurs de 3 luni pentru tratamentul unei eczeme(bubite destul de mari care provoaca mancarime) care mi-a aparut, dupa cum am facut eu legatura dupa ce am fost la un lac sarat si m-am dat cu namol de acolo. In sfarsit, d-na doctor mi-a prescris multe unguente de-a lungul celor 3 luni printre care mentionez: fucicort, triderm, dermalibour, advantan si multe pastile antialergice gen aerius, telfast, xixal(nu sunt sigura ca am scris bine), chiar si amoxicilina ultimele dati. Acum am fost si a zis ca se mira ca trece asa greu..mentionez ca s-au ameliorat..era cam cat o palma sub sanul stang si in spate pe dreapta in dreptul sutienului, mai am doar cateva bubite care mananca inca. mi-a spus sa ma duc la spital sa-mi ia o proba din bubite. Intre timp mi-a prescris niste pastilute DUADOR. Am citit prospectul, cum fac de fiecare data si nu stiu daca interactioneaza cu anticonceptionalele pe care le utilizez de mult timp: LOGEST si cu pastilele BETASERC(betahistina) pe care mi le-a prescris medicul ORL-ist pt ca am ceva probleme cu auzul. Va rog astept raspuns cat mai urgent.
1 comentarii
0
17-07-2012, ora 18:48
florentinaflory0887
Nu este medic/terapeut
florentinaflory0887
Si eu am avut la un moment dat o iritatie cu bubite pe spate in dreptul sutienului...si nu reuseam sa-i gasesc cauza.Cu timpul am observat c am aceleasi bubite si pe burta in dreptul cataramei de la curea!Zona prezenta o mancarime foarte puternica mai ales seara!Am facut legatura si mi-am dat seama ca fac alergie la metalele care contin nichel.Am dat cu dermovate ungunet si am scapat de acele bubite!Culmea acum am acelaeasi bubite pe fata, pe obraji si inca dermatologul nu a reusit sa ma ajute cu nimic!Sunt foarte speriata mai ales ca e pe fata si imi este teama sa nu se intinda si mai mult...si oricum nici acum nu arata deloc bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.