logest vs betaserc vs duador va rog sa ma ajutati urgent

15-10-2010
anitaa
Nu este medic/terapeut
anitaa
Buna ziua!!Am fost la dermatolog de 5-6 ori in decurs de 3 luni pentru tratamentul unei eczeme(bubite destul de mari care provoaca mancarime) care mi-a aparut, dupa cum am facut eu legatura dupa ce am fost la un lac sarat si m-am dat cu namol de acolo. In sfarsit, d-na doctor mi-a prescris multe unguente de-a lungul celor 3 luni printre care mentionez: fucicort, triderm, dermalibour, advantan si multe pastile antialergice gen aerius, telfast, xixal(nu sunt sigura ca am scris bine), chiar si amoxicilina ultimele dati. Acum am fost si a zis ca se mira ca trece asa greu..mentionez ca s-au ameliorat..era cam cat o palma sub sanul stang si in spate pe dreapta in dreptul sutienului, mai am doar cateva bubite care mananca inca. mi-a spus sa ma duc la spital sa-mi ia o proba din bubite. Intre timp mi-a prescris niste pastilute DUADOR. Am citit prospectul, cum fac de fiecare data si nu stiu daca interactioneaza cu anticonceptionalele pe care le utilizez de mult timp: LOGEST si cu pastilele BETASERC(betahistina) pe care mi le-a prescris medicul ORL-ist pt ca am ceva probleme cu auzul. Va rog astept raspuns cat mai urgent.
1 comentarii
0
18-10-2010, ora 12:26
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Duador.. interactioneaza cu contraceptivele.. asa ca e cazul sa te protejezi si altfel.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.