lombosciatica sau discopatie

31-10-2012
elennaminca
Nu este medic/terapeut
elennaminca
buna ziua..sotul meu are 29 de ani si de 1 luna are dureri la muschiul femural de la piciorul stang..am fost la un medic ortoped si ne-a spus ca ar avea ruptura de ligamente sa dea cu fastum gel..dupa cateva zile sa simtit foarte rau..nu mai putea sa mearga cu piciorul stang deloc il durea tot piciorul si am fost din nou la camera de gard in spitalul din oras.la consultat si a scris o reteta(xeforapid, mydocalm si ketonal), si o trimitere pt un RMN...pe reteta scria ca are discopatie picior stang, iara pe trimitere lombosciatica...am stat o saptamana cu tratamentul, dara tot il tinea piciorul in spate(muschiul femural) si ne-am decis sa mergem la spitalul de urgenta floreasca din bucuresti..acolo la consultat un medic si ia spus sa urmeze tratamentul ca este bun pana pe 22 noiembrie cand suntem programati pt un rmn..specific ca sotul meu nu are nici o durere de spate..doara muschiul femural..poate fi suspect de hernie de disc?ce parere ave-ti?am uitat sa spcific ca el face si culturism de la varsta de 18 ani..multumesc frumos
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Discopatia lombară - tratament, recuperare și evoluție
  •