Lomexin si usturimi

29-06-2012
calypso01
Nu este medic/terapeut
calypso01
Buna ziua! Am si eu nevoie de putin ajutor.
In urma cu 4 zile dupa ce am fost la ginecolog pentru a-mi da tratament in urma consultatiei si a analizelor de secretie, avand candida, am primit lomexin 1000 mg o data la 3 zile si omicral 3 pastilute. toate bune si frumoase, seara am pus ovulul, dar a doua zi m-am trezit cu o usturime si nevoie de urinare incredibila, exact ca atunci cand racesti la rinichi si ai mereu senzatia de urinare si de usturime atunci cand fac pipi. au trecut deja 3 zile de atunci si usturimea persista, nu stiu ce sa ma mai fac, am luat in paralel cu tratamentul de la ginecolog si Urinal Akut ( am zis ca poate am o raceala usoara). Poate fi de la Lomexin aceasta senzatie?? trebuie sa precizez ca desi aveam candida, nu aveam simptome si nici scurgere, insa acum la 3 zile dupa ce am luat primul ovul din cand in cand pe hartia igienica ramane o substanta alba destul de tare care seamana cu bucati din ovul.
Sfaturi? sa iau totusi si al doilea ovul?

P.S : a mai patit cineva sa aibe usturimi dupa administrarea Lomexinului?
2 comentarii
0
29-06-2012, ora 10:58
louferygo
Nu este medic/terapeut
louferygo
Nu inteleg cum te-a diagnosticat cu candida daca nu aveai scurgeri si nici usturimi. Ai facut un control de rutina?
Nu este ok sa te simti rau dupa tratament...rolul lui este sa te vindece. Poate nu ar fi rau sa il suni pe doctor sa ii spui ce s-a intamplat in urma tratamentului.Pt moment incearca sa calmezi cu ceai de galbenele, fa spalaturi seara. Pt mine a functionat cand am fost diagnosticata cu candida.
Multa sanatate!
0
29-06-2012, ora 11:29
calypso01
Nu este medic/terapeut
calypso01
Am facut un control + analize de secretie si acolo asa a scris..ma gandeam ca poate a reaparut si ca e doar ceva usor de aceea nu se manifesta. Voi suna azi la cabinetul unde amfost dar vroiam sa stiu parerile dumneavoastra pana cand voi gasi pe cineva acolo cu care sa vb despre asta (programul doctorului incepe abia dupa-amiaza).
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.