Lovitura in testicule... trebuie sa merg la medic sau se va vindeca singur?

28-06-2012
problem93
Nu este medic/terapeut
problem93
Buna ziua !
Aseara am fost lovit ft usor in testicule mai precis cel stang, nu stiu de ce dar mi s-a umflat si s-a si invinetit si ma doare un pik, as dorii sa stiu daca e nevoie sa merg la vreun medic sau se va vindeca singur multumesc !
6 comentarii
0
28-06-2012, ora 15:43
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
eu m-as duce la un urolog si mi-as face un examen echografic, nu cumva ca in spatele umflaturii sa stea un hematom care vine dintro rutpura a testicolului
0
28-06-2012, ora 20:00
problem93
Nu este medic/terapeut
problem93
Dar nu m-am lovit tare nu are cum sa fie ruptura, nici nu am bagat in seama lovitura in acel moment doar dupaia tot simteam ca ma doare un pic, si cand am ajuns acasa am vazut ca mi s-a umflat si sa invinetit !
0
28-06-2012, ora 20:59
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
da e invinetetit inseamna ca e sange acolo, sangele provine de undeva
0
28-06-2012, ora 23:03
problem93
Nu este medic/terapeut
problem93
Pai bine dar nu trebuie gandit chiar asa, akm daca te lovesti la picior ar trebui sa te gandesti ca vai mi s-a rupt o vena si de aia mi s-a invinetit, nu as vrea sa merg la doctor numa degeaba... Daca doamne fereste as avea o ruptura de testicul eo zic ca as avea o durere insuportabila dar nu ma doare deloc numa daca o ating !
0
28-06-2012, ora 23:19
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
nu acelasi sunt consecintele daca aveti o vanataie la picior sau la un testicol.
insa faceti ce vreti, daca vreti sa fiti sigur atunci mergeti la medic, daca nu atunci ramaneti acasa
0
29-06-2012, ora 00:39
problem93
Nu este medic/terapeut
problem93
Inteleg si multumesc de sfat insa, cu intrebarea mea am vrut sa sugerez ce sa fac, daca imi trece sau ce consecinte poate avea o asemenea cauza, sa merg la doctor si mie mia fugit prin gand prima data, asta o stie toata lumea dar eu vreu nste sfaturi legate de acest caz...!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testiculul
  • Lovitură la/în testicule
  •