Lovitura la cap

29-09-2011
Mateas Ana
Nu este medic/terapeut
Mateas Ana
Buna ziua! Acum 5 zile am iesit cu familia la un picnic, eu sunt in scaun cu rotile, si din intamplare, nefiind atenta pe unde merg, fiidca era cam abrupt pe unde mergeam, am cazut pe spate, si m'am lovit la cap, am simtit lovitura foarte puternic.Mi'a venit rau dupa aceea, dar mi'am revenit repede, si vreo 30 de minute durerea nu ma lasat. Dar abea de doua zile mi'am dat seama ca nu prea mai imi reamintesc clipe din trecut, stiu tot, dar secventele, imaginile parca au disparut, cand vreau sa ma gandesc la un moment din trecut imi amintesc foarte greu secventele, si uit foarte repede, daca ma intreaba cineva ceva, peste cateva secunde uit, si trebe sa ma gandesc ca sa imi reamintesc. Nu stiu ce sa fac, sa consult un medic?
1 comentarii
0
29-09-2011, ora 10:24
Mirinas
Nu este medic/terapeut
Mirinas
Buna Ana, in homeopatie exista un remediu extrem ed eficient pt. pierderea memoriei dupa lovituri la cap.
Se numeste Arnica CH30 sau CH200 si il gasesti la farmacii homeopate.
Se suge cate 1-2 granule de 2-3 ori pe zi pana la refacere. Cauza este un hematom si Arnica indeparteaza acest hematom fara efecte secundare Un tub costa 6 lei. Este un remediu folosit la traume, accident, vanatai, lovituri la cap, echimoze si este bine sa-l ai mereu cu tine. Poti citi si in internet despre acest remediu sau intreba un medic homeopat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Lovitura la cap - ghid (ce să faci, evaluare gravitate)
  • Lovirea mingii cu capul din fotbalul profesionist - afectează cognitiv
  • Cercetătorii au inversat amnezia cauzată de leziuni repetate la nivelul capului la șoareci
  •