Lovitura la un meci de fotbal cu ghenunchiul in zona lombara

15-06-2009
claudYu91
Nu este medic/terapeut
claudYu91
Acum 3 luni am primit o lovitura la un meci de fotbal cu ghenunchiul in zona lombara. Eram in saritura iar respectivul ma lovit din alergare. Am facut o radiografie din care nu a rezultat nimic. Am facut fizioterapie, acupunctura iar rezultale au fost minime. Ungunete, medicamente anti-inflamatorii. Am facut o ecografie iar diagnosticul a fost hematom minim acesta a disparut dar durerea persista. Am facut un RMN nici acolo nu apare nimic.La aplecare sau miscari bruste simt intepaturi, pulsatii. Nu stiu ce sa mai fac va rog ajutati-ma, ce ar putea fi ? Am 18 ani si joc fotbal de la 7, nu vreau sa ma las dintr-o accidentare banala. Multumesc anticipat.

-
8 comentarii
0
15-06-2009, ora 20:13
trifan francesca
Nu este medic/terapeut
trifan francesca
eu iti recomand sa mergi la un neurolog.s-ar putea sa iti fi fost afectat un nerv.este bine sa mergi si la un ortoped in cazul in care nu ai fost.
0
15-06-2009, ora 20:42
claudYu91
Nu este medic/terapeut
claudYu91
Si daca acel nerv a fost afectat cum se poate reface si care sunt riscurile !! Eu sunt supus unui efort mare deoarece practic fotbalul. Sambata asta sunt programat la un doctor neurochirurg
0
15-06-2009, ora 22:56
laurasaed
Identitate neconfirmată
laurasaed
In momentul in care faci tratamentul si dupa, o perioada de timp trebuie sa faci o pauza.
Altfel rezultatele nu sunt vizibile, iar nervul tau daca este afectat va fi inflamat din cauza efortului fizic.

Laura Saed
Psihoterapeut.
0
15-06-2009, ora 23:59
claudYu91
Nu este medic/terapeut
claudYu91
Ok, asta in caz daca problema mea se datoreaza acelui nerv. Cum am mai mentionat sambata voi merge la un neurochirurg si dupa aceea voi posta aici.Multumesc pentru raspunsuri
0
16-06-2009, ora 12:47
trifan francesca
Nu este medic/terapeut
trifan francesca
nu stiu sa iti spun exact ce se va intampla cu nervul afectat neurochirurgul iti va spune daca este nevoie de tratament sau interventie chirurgicala(desi nu cred ca este cazul).sa nu iti fie frica.mult succes!
0
16-06-2009, ora 15:33
claudYu91
Nu este medic/terapeut
claudYu91
Nu imi este frica de operatie, imi este frica sa nu spuna ca trebuie sa ma las de fotbal :( !!
0
16-06-2009, ora 16:44
trifan francesca
Nu este medic/terapeut
trifan francesca
daca te vei opera s-ar putea sa ti-se spuna ca jumatate de an, un an poate si mai mult sa nu joci fotbal.oricum nu prea cred ca va trebui sa te lasi de fotbal.iti urez succes si sa ajungi ce iti doresti in viata.
0
16-06-2009, ora 17:09
claudYu91
Nu este medic/terapeut
claudYu91
ok. Multumesc inca o data pentru raspunsuri. Mai astept pareri !!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.