lovitura zona genitala

25-04-2012
clausnow1
Nu este medic/terapeut
clausnow1
Buna seara, sunt baiat am 14 ani si in urma cu doua zile am fost lovit de o fata in zona genitala mai exact chiar deasupra penisului, ma doare si acum exact in zona aia, ma lovit destul de tare cu piciorul nici nu ma asteptam, eu simt ca am ca niste vene acolo si parca daca apas mai tare simt asa ca o durere pana in burta, acuma nu stiu daca e vreun vas ceva afectat, va rog sa imi ziceti daca este ceva grav sau nu ca sa ma linistesc... multumesc
7 comentarii
0
26-04-2012, ora 00:31
ioana_mla
Nu este medic/terapeut
ioana_mla
Buna ! Pe viitor sa ai mare grija cu domnisoarele astea binevoitoare ! Incearca sa eviti pe cat posibil urmatoarele zile exercitiile fizice sau sa depui efort. De atunci si pana acum te doare din ce in ce mai tare? Ai cumva vreo vantaie/leziune/umflatura? Daca te doare in continuare foarte tare, sau daca ai inceput sa ai ameteli si varsaturi, trebuie sa mergi la medic ! Sper ca nu a fost chiar atat de rau !
0
26-04-2012, ora 08:27
clausnow1
Nu este medic/terapeut
clausnow1
Nu observ vreo vanataie sau umflatura, ameteli nu am, doar ca ma doare exact unde ma lovit cand pun mana acolo.
0
26-04-2012, ora 08:28
clausnow1
Nu este medic/terapeut
clausnow1
si durerea o simt lafel, adica nu sa accentuat.
0
26-04-2012, ora 08:52
clausnow1
Nu este medic/terapeut
clausnow1
Scuze defapt acum am observat o vanataie.
0
26-04-2012, ora 13:54
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Buna, cel mai probabil nu-i nimic grav, ia Ibuprofen o pastila la 12 ore timp de 5 zile, si vezi daca mai doare. Este antiinflamator si va ajuta cu siguranta.
0
26-04-2012, ora 15:11
ioana_mla
Nu este medic/terapeut
ioana_mla
@Otilia107 : Ibuprofenul nu il ajuta pentru eventualele complicatii (speram sa nu apara) ci doar ii calmeaza durerea. O vantaie in zona genitala masculina poate reprezenta un factor destul de periculos care nu trebuie neglijat.

Eu te sfatuiesc sa dai o fuga la medic si asa scapi de orice dubiu !Nu neglija ! Numai bine ! Astept vesti ! :-)
0
26-04-2012, ora 16:38
clausnow1
Nu este medic/terapeut
clausnow1
pai nu stiu daca am nevoie sa iau antiinflamatoare din moment ce nu ma doare decat daca apas pe vanataie
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.