Lovituri la cap posibile complicatii?

14-08-2013
andrey0099
Nu este medic/terapeut
andrey0099
Buna ziua, in urma cu aproximativ doua saptamani am fost victima unei altercatii in urma careia m-am ales cu cateva lovituri la nivelul capului (in zona occipitala si temporala) acum nu mai am nici o durere. dar dupa incident am unele lapsusuri si imi scapa uneori unele cuvinte. Credeti ca este posibil sa fie o legatura intre incident si aceste situatii sau e doar o pura coincidenta?
Multumesc
3 comentarii
0
14-08-2013, ora 20:29
ancu2008
Nu este medic/terapeut
ancu2008
Buna seara, va rog sa ma ajutati, am varsta de 26 de ani si doi copii la actual, de trei zile imi simt ultimile trei degete de la mana stanga destul de amortite si furnicaturi incontinuu.

VA ROG ASTEPT RASPUNS.VA MULTUMESC.
0
14-08-2013, ora 21:20
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
andrey: ar trebui un examen neurologic si daca neurologul gaseste ceva atunci un CT
ancu: ultimele trei inseamna medius, inelar si cel mic? posibil o problema numita ulnar tunnel. nervul ulnar sub compresie la nivelul cotului. daca nu se inbunatateste atunci examen neurologic, EMG si daca diagnosticul se confirma atunci o mica operatie prin care se elibereaza nervul
0
18-08-2013, ora 00:14
ancu2008
Nu este medic/terapeut
ancu2008
va multumesc exact aceasta este cauza in acel sant am o durere f mare la palpare.Exact de acolo imi pleaca durerea din acel sant.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Lovitura la cap - ghid (ce să faci, evaluare gravitate)
  • Lovirea mingii cu capul din fotbalul profesionist - afectează cognitiv
  • Cercetătorii au inversat amnezia cauzată de leziuni repetate la nivelul capului la șoareci
  •