m-am indragostit desi sunt casatorita

19-04-2011
anabella22
Nu este medic/terapeut
anabella22
Buna, v-am descoperit cautand raspunsuri pt problema mea. Sunt casatorita de 5 ani si am o fetita de un an jumate. Sotul meu este plecat din tara de 3 ani, vine acasa de 2-3 ori in an dar nu sta prea mult acasa cu noi fiindca are multe de facut. Sexual nu ma satisfacut niciodata, dar credeam ca poate cu timpul se va rezolva si asta. L-am iubit enorm si deasta am ramas cu el, dar acum nu stiu ce mai simt pt el.Dar nu a fost asa. Nici macar nu stie, da da stiu ca e o mare greseala ca nu i-am spus dar nu cred ca as putea sa-i spun acum, cand noi avem o relatie de 10 ani. Nu am curaj sa-i spun.
Si a aparut cineva pe mess cu care tot am discutat, la inceput ca amici, iar acum incepe sa fie mai mult.
Ce sansa poate avea casnicia noastra daca eu nu sunt satisfacuta decat daca ma masturbez? ce sa fac, ce sa aleg? O posibila iubire sau familia?
Sunt asa de abatuta incat chiar nu stiu ce sa mai fac.
10 comentarii
0
19-04-2011, ora 21:09
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna seara,

mai intai si mai intai...GANDESTE-TE la fetita.

Te citez:" Sexual nu ma satisfacut niciodata, dar credeam ca poate cu timpul se va rezolva si asta. "..
pai sunteti de 10 ani, casatoriti de 5 ani si fetita are 1 an si jumatate.

Intrebare:
- daca zici tu "NICIODATA"...consider ca, de la inceput...
pai, ATUNCI draga mea,...la ce ai mai conceput si nascut fetita..??!?????????????..sa-i faci zile..
stiai ca, acesti copii VOR fii marcati pe viata ? (la tine nu-i vb.de gelozie, ca n-a fost dragoste, ca, ca...ca)...la tine e GRESEALA ta...si NU de acum...
de la inceput cand...

NU trebuia nici sa te casatoresti cu el si nici sa concepi fetita.

Intrebare:
-cine-ti va garanta ca, ...si cu urmatorul, ?!?...NU va fii TOT asa?!? (poate ai TU vreo problema..mergi la un psiholog)

...mai gandeste-te...si inca, BINE...

Iti doresc Iubire, sanatate si Un paste linistit.
0
19-04-2011, ora 21:18
anabella22
Nu este medic/terapeut
anabella22
ce sa zic. mersi de raspuns.. doar ca stiu ca e vina mea.. dar cine te crezi tu sa ma iei asa ca fetita de ce am conceput-o si ca ii voi face zilele negre? Crezi ca asta aveam nevoie sa aud?
Am acceptat sa trec peste faza cu sexul pt ca l-am iubit si pentru ca relatia noastra nu se baza pe sex, dar acum nu mai e aproape nimic intre noi, iar pe de alta parte nu-i nici un sfant, de doua femei cu care a fost de cand e cu mine stiu. Cate au fost el stie. Un lucru e sigur daca nu ai cu ce sa ajuti nu mai scrie aiurea ca sa arati cu degetu. Ii fi vreo sfanta dar n-am citit eu calendarul mai nou.
0
19-04-2011, ora 21:36
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna seara,
IARTA-MA..draga mea
in nici un caz n-am vrut si nici NU sunt in masura sa te cert..
Tu stii ce vei face, eu, doar am spus la ce sa te gandesti..

Vezi, NU ai spus de n relatii ale sotului tau...?!?...cu ASTA trebuia sa incepi..
asa-i derutezi pe toti..
pai, in cazul asta..vezi-ti de fetita si de viata ta..

O seara linistita, iti doresc.
0
19-04-2011, ora 22:00
Sacrifice
Nu este medic/terapeut
Sacrifice
Daca nu te-a satisfacut niciodata... vino incoace ca primesti satisfactie cum nici nu ai visat vreodata, doar sa ai grija ca de atata satisfactie sa nu devii nimfomana.
Ce tii si cu femeile astea... auzi la ea "nesatisfacuta niciodata", hmm.
Probabil nici copilul nu e al lui, asa ca nu mai astepta, spune-i intreaga poveste si... liber la relatii pe mess ;))

bafta.
0
19-04-2011, ora 22:38
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
anabella, vezi ca ti-am trimis un mesaj privat.
0
04-05-2011, ora 09:18
razvan8319
Nu este medic/terapeut
razvan8319
Deci sotul tau munceste ca un sclav sa va intretina si tu in loc sa ai grija de copil stai cu vibratorul in p...da in fata calculatorului si vorbesti pe mess cu toti libidinosii si obsedatii.
Bravo tie!
0
08-05-2011, ora 16:20
anabella22
Nu este medic/terapeut
anabella22
Da mersi, nu lucreaza ca un sclav, si nici bani nu vad de la el. Am banii mei cama lucrat inainte de a ramana gravida si ma ajuta mult parintii. Nu te gandi ca is vreo intretinuta, cat despre vibratoare, poate am sa imi iau unu, ca sa vad cum e. Daca toti de pe net sunt libidinosi si opsedati, poate asta esti si tu de stii asa de bine sub. asta. Un lucru as vrea sa te intreb, tu ai sta cu cineva care nu te respecta, nu-i pasa de sentimentele tale, si da sa ajungem si la asta NU te satisface? Nu l-am inselat si nici nu am de gand atata timp cat suntem casatoriti
0
10-05-2011, ora 13:52
razvan8319
Nu este medic/terapeut
razvan8319
Eram intr-o pasa foarte proasta si imi cer scuze...nu trebuia sa scriu ce am scris mai sus. Daca nu te respecta si nu te satisface capul sus si incepe alt drum, dar mai bine singura si usor usor ai sa-ti gasesti perechea. Depre tipii care stau pe net si scriu lucruri frumoase femeilor imi metin parerea. Ori sunt casatoriti ori sunt niste libidinosi.
0
12-05-2011, ora 11:47
anabella22
Nu este medic/terapeut
anabella22
Poate ai derptate cu cei de pe net. Da nu am de gand sa incep deja alta rel, ca inca nu am terminat-o asta. Pai da, am sa il las. Dar astept sa vina in tara sa nu il las asa ca pe un fraier prin tel, totusi e tatal copilului meu. E clar ca nu se poate asa. Scuze acceptate.
0
17-05-2011, ora 14:04
Psiholog Aldescu Delia
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Aldescu Delia
Anabella, relatia sexuala intretine cuplul iar intensitatea vietii sexuale aduce energie in timp ce satisfactia sexuala este un pilon al continuarii relatiei. Este normal sa te intrebi ce sa alegi fiindca fiinta umana isi doreste binele si cauta binele. Faptul ca ai aflat ca ceva nu mai merge dar iti lipseste curajul sa-i spui, faptul ca vechimea relatiei si iubirea avuta ptr. el te impiedica sa schimbi ceea ce-ti doresti iti da o stare in care te simti abatuta si fara vre-un sens.
Apeleaza la un psihoterapeut care te va ajuta sa realizezi ce iti doresti si ce esti dispusa sa faci ptr. viitorul tau si a celor de langa tine.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul