m-am operat de laringita cronica pseudomixamotoasa

14-12-2009
tabanelena
Nu este medic/terapeut
tabanelena
m-am operat de laringita cronica pseudomixamotoasa, pe 7 dec la buc la spitalul panduri.in general ma simt bine, tratament nu mi-a mai dat decit vit.A de pus in nas.trebuie sa ma duc la control dupa sarbatori, dar as dori daca ma puteti ajuta cu citeva sfaturi.inca ma mai jeneaza ceva in git, parca am tot timpul un dop, nu ma doare, este normal asa?citeam pe aici si spunea cineva ca abia la a treia operatie nu i-a mai reaparut.asta ma speriat ingrozitor.pot sa merg si la alt medic sa ma vada pina ajung la bucuresti, eu sint din iasi.tin sa mentionez ca nu mai fumez de cind m-am operat, de vb incerc sa vb cit mai putin dar nu prea pot, regim tin cit decit neacidulal, mai putin piperat, nici rece nici fierbinte.
8 comentarii
0
02-11-2010, ora 11:40
bdmarcela
Nu este medic/terapeut
bdmarcela
Buna ziua! Si eu am fost diagnosticata, acum 2 sapt., cu laringita cronica pseudomixomatoasa pe fond peptic. Fac un tratament de de o luna, apoi voi merge la un control. As dori sa stiu in ce consta operatia, avantajele si riscurile. Multumesc
0
03-11-2010, ora 11:37
tabanelena
Nu este medic/terapeut
tabanelena
cred ca va zis ca trebuie sa va operati.nu va speriati operatiea nu este foarte grea si nici dureroasa, dureaza, aproximativ 15-20 de minute, se face sub anestezie totala, acum depinde unde faceti operatia si cine vo face, recuperare nu este grea, nu trebuie sa mincati acru, acidulat, sarat si putin repaus vocal, trebuie sa va lasati de fumat daca fumati,.daca mai ai nelamuriri si te pot ajuta cu mare placere, pot sa-ti recomand si medic, foarte bun, doamna doctor bacalbasa alina de la spitalul panduri din bucuresti, eu la ea m-am operat, si sunt din iasi
0
09-11-2010, ora 15:35
bdmarcela
Nu este medic/terapeut
bdmarcela
Sunt din Brasov, as dori sa stiu cum se face operatia (laser sau chirurgical), cate zile ati fost internata, ...si nu in ultimul rand, cum va simtiti acum, dupa aproape un an?.sunt fumatoare, vorbesc muuult
Cat v-a costat operatia?
Multa sanatate!
0
16-11-2010, ora 20:20
tabanelena
Nu este medic/terapeut
tabanelena
operatia a fost cu laserul, acum ma simt foarte bine, dar nu mai fumez.m-a costat operatia cu tot cu transport si consultatia la cabinetul particular in jur de 15 milioane.internata am stat 3 zile.daca doriti mai multe detalii avati id-ul meu tabanelena,.
0
01-12-2010, ora 10:57
mihaela_nt
Nu este medic/terapeut
mihaela_nt
Buna ziua,

Mama s-a operat si ea de laringita cronica pseudomixomatoasa tot la Bucuresti, spitatul Panduri la dr.Vlad Budu si as dori sa stiu daca ati mai avut problemedupa operatie(ati mai ragusit).Deoarece ea a mai ragusit si as dori sa stiu daca este ceva normal pt ca la consultatie i s-a spus ca, corzile vocale i s-au vindecat.

Multumesc!
0
02-12-2010, ora 08:49
tabanelena
Nu este medic/terapeut
tabanelena
depinde cit are de la operatie.eu dupa operatie, aveam momente cind raguseam, uneori parca aveam si un nod in git, mi se parea ca nu pot respira, acum depinde si de ce manininci, nu prea ai voie de usturoi, tocatura, muraturi, citrice.perioada dupa operati este putin cam dificila, acum dupa un an de la opertie ma simt bine.
0
02-12-2010, ora 17:27
mihaela_nt
Nu este medic/terapeut
mihaela_nt
Multumesc pentru raspuns.Mama s-a operat pe 26 octombrie si intradevar trebuie sa aiba grija si la ce mananca!multa sanatate!
0
13-08-2017, ora 21:19
costin9523
Nu este medic/terapeut
costin9523
Buna seara! Tata-l meu a fost diagnosticat cu DISFONIE CRONICA se poate opera cu laserul ? Putin ajutor, va rog!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.