ma doare de ieri undeva in zona lombara stanga joasa si un pic genunchiul

20-04-2009
Alina18
Nu este medic/terapeut
Alina18
ma doare de ieri undeva in zona lombara stanga joasa si un pic genunchiul. dar durerea lombara e foarte tare, m-a durut in orice pozitie, si pe scaun, si in pat intinsa pe orice parte, si in timpul mersului, aplecatului si nu prea mi-a luat deloc desi am luat vreo doua antiinflamatoare tari. de la ce este si ce as putea sa am. ar trebui sa merg la doctor? ce altceva ar putea fi. febra nu am sau altceva. nu am facut un efort fizic mai mare si nici nu am ridicat nimic de jos. nu m-a mai durut nimic niciodata. am 23 de ani, 1, 70 si 70 kg. ce sa fac? va rog durerea este destul de mare...
6 comentarii
0
20-04-2009, ora 21:23
indrix
Nu este medic/terapeut
indrix
Hristos a inviat! ce fel de antiinflamatorii ai luat? daca nu trece la acestea posibil sa fie vorba de niste pietre la rinichiul stg..care ar ceda la spasmolitice si analgetice multa sanatate
0
20-04-2009, ora 21:42
Alina18
Nu este medic/terapeut
Alina18
tador se numesc
0
20-04-2009, ora 23:07
ionesq
Nu este medic/terapeut
ionesq
este f posibil sa ai lombago. cam asa ma durea si pe mine si dr mi-a zis ca am lombago sau discopatie lombara. incearca sa stai cateva zile intinsa pe spate si cu genunchii ridicati, dar parera mea e sa te duci si la medic o sa iti dea un tratament. multa sanatate
0
21-04-2009, ora 15:08
Alina18
Nu este medic/terapeut
Alina18
multumesc mult. m-am speriat cand am tot citit pe internet tot felul de cauze ciudate ale durerii de spate... de la tumori la orice. dar sper sa nu fie asa ceva... uff internetul asta distruge psihicul oamenilor
0
07-05-2009, ora 15:00
cacara
Nu este medic/terapeut
cacara
alina 18 vezi sa nu ai hernie de disc.mama mea a avut aceleasi simptome ca si tine.cere un RMN.
0
07-05-2009, ora 15:38
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Stimata Doamna,
Aceasta mentalitate "moderna" este profund periculoasa: nu trebuie sa cereti un RMN ci trebuie sa consultati un neurochirurg.
RMN-ul nu este un panaceu, nu poate rezolva toate bolile organismului, ci este doar o explorare printre alte sute, si nu intotdeauna cea mai fidela.
Cu deosebita stima,
Dr. Marius Uscatu
Ortoped cu supraspecializare franceza in Chirurgia Gleznei si a Piciorului
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.