Ma doare maseaua !!va rog ajutati-ma!

05-04-2012
motzy1993
Nu este medic/terapeut
motzy1993
Buna seara ma numesc Mihai am 19 ani si am o durere de masea de vreo 4 zile reusesc sa o calmez cu cate o gura de apa rece fac putina gargara in zona maselei si ma lasa cateva secunde dupa din nou ma ia durerea, vreau sa precizez ca maseaua este alba sanatoasa doar ca are o gaurica in ea sau gaura este intre doua masele nu imi pot da seama si ca gingia nu ma doare deloc apas pe ea nu ma doare deloc maseaua se afla sus printre ultimile, acum o alta problema am constatat ca pe maxilar partea stanga in spate de tot este o bucatica de carne si in spatele ei este o umflatura nu am dureri durerea apare doar cand apas pe umflatura, poate sa fie ca imi iese maseaua de minte?va rog ajutati-ma nu ma aflu in Romania!
3 comentarii
0
05-04-2012, ora 10:57
bogdidan
Nu este medic/terapeut
bogdidan
ia agocalmin daca e insuportabila durerea..pana ajungi la dentist!
daca nu ai deja o infectie, sigur ai o carie.
0
05-04-2012, ora 11:50
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Nu iti va trece cu medicamente, trebuie sa mergi neaparat la dentist. Daca iei algocalmin ori alta pastila pentru durere, doar o va ameliora pentru cateva ore, dupa care va incepe calvarul din nou. Nu ai altceva de facut decat sa mergi la medic.
0
05-04-2012, ora 12:17
motzy1993
Nu este medic/terapeut
motzy1993
Va mutumesc frumos, la a2a problema imi puteti spune ceva?de aseara sa umflat si numi dau seama ce este !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dinții îngălbeniți - cauze și tratamente
  • Cariile dentare
  • Eroziunea dinților
  • Urgentele dentare - primul ajutor
  • Periuța de dinți manuală
  • Albirea dinților acasă
  • Obiceiuri care afectează dantura
  • Dinții antimicrobieni printați 3D
  • Soluții pentru calmarea durerilor de dinți
  •