Ma dor plamanii

29-01-2009
haleel
Nu este medic/terapeut
haleel
Buna ziua!am si eu o problema.am 20 de ani si sunt fumator(de vreo 5 ani).de ceva timp park ma intzapa ambii plamani!simt si intepaturi in zona inimii!seara knd ma pun in pat incep sa ma doara si park am spasme, sau nu stiu cum sa ma exprim, park trag aer in gol!si intru in panica si park nu mai pot respira!dar knd ma ridic in picioare nu mai am nimic:|.chiar nu stiu ce pot avea!ma putetzi ajuta?cu un sfat, cu un eventual diagnostic????va multumesc
3 comentarii
0
29-01-2009, ora 20:53
haleel
Nu este medic/terapeut
haleel
ciudat este k nu tusesc!posibil sa fie inima???
0
31-01-2009, ora 10:50
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Mergi intai cu un bilet de trimitere la pneumoftiziologie.Daca aici e totul normal, cere si parerea cardiologului.
0
14-10-2009, ora 20:49
Everywhere
Nu este medic/terapeut
Everywhere
Plamani dor ? eu stiam park nu... nuj exact ce sa zic nu ma doare spatele si pe mn plamani eu am fumat 5-6 ani m-am lasat de 1 sapt si ceva si am fumat multe substante spice. vreo 7 luni nu am mai pus gura pe ele de 2 luni din alte probleme de sanatate... ! Nu am senzatia de tuse, nu expectorez... , , , ! Poate fi ceva :-?? sau vreo boala gen cancer ?:)) oriqm vreau sa fac si eu o radiografie. Analizele la sange urina si materie fecala sunt oke... deci dak era cancer cred k ar fi aparut :-?? si altceva ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Luarea în greutate după renunțarea la fumat
  • Probleme de respiratie la copii - primul ajutor
  • 1 din 10 supraviețuitori ai cancerului continuă să fumeze după diagnostic
  • O strategie mai bună pentru campaniile antifumat
  • Fumătorii care consumă prea mult sodiu au risc mai mare de artrită reumatoidă
  • Mă voi îngrășa dacă mă las de fumat?
  • Fumătorii sunt de trei ori mai predispuși la durerile cronice
  • Fumatul deteriorează o parte vitală a creierului
  •