ma erevez din orice uneori chiar si fara motiv

15-01-2007
lolita
Nu este medic/terapeut
lolita
de cateva luni ma simt aiurea de tot...ma erevez din orice uneori chiar si fara motiv, nu am chef de nimic nici macar de ceea ce-mi facea placere odata, nu mananc, am dese crize de plans mai ales in ultima saptamana, nu vorbesc nu nimeni si stau mai tot timpu singura...sa ma duc la un psihiatru?sau am o boala psihica?..va rog ajutati-ma k simt k inebunesc
4 comentarii
1
16-01-2007, ora 00:00
Sebasti27
Nu este medic/terapeut
Sebasti27
vad ca zilele astea nu prea raspunde nimeni la mesaje. Eu nu sunt doctor, dar iti pot spune ce as face eu in locul tau. In primul rand as lua niste MagneB6, si in al II-lea rand m-as programa fara nici o ezitare la un psiholog. Curaj.totul o sa fie bine :)
0
16-01-2007, ora 00:00
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
Ai obosit putin nervos. Daca ai o usoara stare depresiva, va trece, nu inseamna ca ai o boala psihica. Hraneste-te sanatos, mananca miere de albine, ia vitamine si mergi intr-adevar sa vorbesti cu cineva de specialitate, uite, eu ti-o recomand pe doamna psiholog Irina Holdevici, acum 5 ani lucra la o policlinica cu plata pe langa Biserica Casin, acum nu mai stiu daca lucreaza tot acolo.
Poti merge si la un psihiatru, dar ai grija la cine mergi.
Nu te mai speria, pentru ca sugestia este esentiala, este ceva trecator. Numai bine!
0
23-01-2007, ora 00:00
botezatl
Nu este medic/terapeut
botezatl
Lolita, nu ai un medic de familie ? El poate sa estimeze daca suferinta ta este de intensitate 'normala' sau patologica, si sa te indrume la un psiholog sau un psihiatru.
0
09-02-2007, ora 00:00
lolita
Nu este medic/terapeut
lolita
am fost la un medic psihiatru...mi-a dat supradyn si encephabol forte dar degeaba.nimik...parca e mai rau.nu comunic deloc cu famila, nu vorbesc cu nimeni pur si simplu stau in pat...de iesit din casa la o plimbare sa zicem nici nu poate veni vorba...crizele de plans au devenit mai frecvente...nu stiu ce sa mai fac...oare inebunesc?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Biblioterapia - pot cărțile să vindece depresia?
  • Depresia la vârstnici
  • Combinația între depresie și tulburări cognitive minore la vârstnici accelerează îmbătrânirea creierului
  • Stimularea magnetică îmbunătățește starea de spirit în cazul bolnavilor de depresie
  • Gazul ilariant, tratament pentru depresiile severe
  • Pericolele utilizării Facebook-ului
  • Terapia cognitiv-comportamentală pentru insomnia cronică
  • Medicamentul care ar putea trata depresia în mai puțin de 24 de ore
  • Depresia
  •