Ma mananca rau toata pielea corpului:|

09-11-2007
Loredanna6
Nu este medic/terapeut
Loredanna6
De cativa ani incoace ma mananca rau toata pielea corpului, totul a inceput acum 3 ani cu o eruptie pe decolteu ca un rash, care nu a trecut nici pana in ziua de azi, iar asa treptat a inceput sa ma manance pielea fetei, picioarelor, tot corpul, chiar si in gura.Mentionez ca am avut si pana acum 3 ani pb dar pe pielea capului jos, e vb de o iritatie, care o am si acum.Ce poate sa fie?Va rog sa ma sfatuiti ce ar trebui sa fac sa scap de aceste pb.Va multumesc.
2 comentarii
0
10-11-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Problema dv ar putea fi mai puţin simplă, un consult medical urmat, foarte probabil, de nişte analize este foarte recomandabil.
0
13-03-2009, ora 12:08
figlea
Nu este medic/terapeut
figlea
si pe mine ma mananca toata pielea de doua luni, am facut toate analizele necesaresi sunt toate bune, am luat antialergice, in trece mancarimea in timpul tratamentului dar dupa ce trece efectul medicamentului incep din nou, nu stiu ce sa ma mai fac.Va rog sa ma sfatuiti ce sa fac(poate sa ma necajeasca lambliaza?)Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • O cercetare recentă dezvăluie structura receptorilor care determină mâncărimile pielii
  • Uleiul de lavandă ar putea fi răspunsul la tratamentul mâncărimii pielii
  •