Ma poate ajuta cineva, ce este staphyloccus epidermidis?

23-12-2012
miki17
Nu este medic/terapeut
miki17
Buna ziua. Ma poate ajuta cineva..sau Sa imi spuna ce este STAPHYLOCOCCUS EPIDERMIDIS...cit de grava este. Daca este infectiva pentru copii mei ? Trebuie Sa intru in panica Sa nu? Va Multumesc anticipat
3 comentarii
0
04-01-2013, ora 20:38
nod322009
Nu este medic/terapeut
nod322009
Buna !
Am vazut ca in 2010 ai postat un comentariu in legatura cu niste dureri si cu faptul ca banuiesti ca ar putea fi de la sifilis. Aceleasi simptome le am si eu si tot la fel ca tine de vreo cativa ani ( la mine cam de 3-4 ani )si nu stiu de la ce sunt, si sincer si eu m-am gandit ca am sifilis dar mi-am facut vdrl-ul si tpha si mi-au iesit negative.
Am fost la mai multi medici si nici unul nu mi-a spus de la ce ar putea fi, si eu cred in continuare ca as putea avea sifilis.
Te rog mult sa imi spui si mie daca ai descoperit cauza acelor dureri, ce analize ai facut, ce tratament ai urmat.
Iti multumesc mult si te rog sa ma scuzi pentru deranj.
0
20-03-2013, ora 21:23
miki17
Nu este medic/terapeut
miki17
Scusama pentru intirziere. Dar ma simt asa de rau ca nu sunt in stare sa fac nimik.eu problema de sanatate nu am rizolavato in momentu asta sunt in spital internata dar nu au reusit Sami găsească nimik sunt disperata scuzama ca nu tiam ranspus pina acum dar am aşteptat sa mă internez crezid ca puteam sa ţi dau vesti bune Tu ai reuşit sa rezovi? Îţi urez tot binele din lume si astep răspuns Pa
0
02-03-2014, ora 13:33
nod322009
Nu este medic/terapeut
nod322009
salut! nu am reusit sa ii dau de capat inca, chestia e ca problemele de sanatate se accentueaza si ma simt din ce in ce mai rau si toate simtomele duc spre un sifilis tertiar gomatos, problema este ca in analizele de sange nu imi iese nimik nu stiu unde sa mai ma duc si la cine sa mai apelez. tu aimai facut ceva?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Utilizarea irațională a antibioticelor și răspândirea Stafilococului auriu meticilinorezistent
  • Celulele imune pot proteja împotriva infecției cu stafilococ
  • Escherichia coli și Staphylococcus aureus, distruse în lumină de intensitate scăzută
  • De ce vaccinurile antistafilococice nu funcționează la oameni?
  •