Ma poate lamuri cineva? ganduri cum ca as putea sa le fac rau copiilor și mie

11-07-2018
Dadu485
Nu este medic/terapeut
Dadu485
Am avut niste ganduri cum ca as putea sa le fac rau copiilor și mie in ultima vreme, de câteva zile, cumva am încetul sa le accept si sa nu prea le mai bag in seama, imi dau seama ca nu am sa cedez acelor ganduri, atunci când vin vorbesc cu mine si imi spun ca nu vreau sa fac Asta, nu imi doresc sa fac asta, pup copii de fiecare dată când vin gândurile si vorbesc cu mine si imi zic ca e totul doar mintea mea ca eu imi iubesc copii.Acuma când vin aceste ganduri nu ma ma sperii asa tare fata de cum ma speriau la început, sa fie din cauza ca am acceptat gândurile, imi este cumva teama ca daca nu mai simt frica asa intens sa nu cedez asupra acestor ganduri!Multumesc
4 comentarii
0
11-07-2018, ora 08:36
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Buna dimineața
Cred că v am răspuns în altă postare care avea alt titlu, dar va mai răspund o data.Adredati va unui psiholog și unui. medic psihiatru
0
11-07-2018, ora 08:40
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Faptul că distribuiți postarea de mai multe ori nu o să rezolvați problema. Mergeți la un psiholog clinician cu experiență sau la un psihiatru pentru un diagnostic, iar apoi veți continua cu medicație și psihoterapie.
0
11-07-2018, ora 08:47
Dadu485
Nu este medic/terapeut
Dadu485
Aveti dreptate.Sunt un pic speriat si din cauza asta caut fel si fel de răspunsuri, ma duc la psiholog astăzi si dupa am sa sun si medicul psihiatru.Cu siguranta din cauza ca sunt speriat caut răspunsuri de la persoane care au fost in situatia mea.Multumesc pentru sfaturi!
0
11-07-2018, ora 10:16
Dr. Diaconu Lavinia
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Diaconu Lavinia
Bună ziua.

Cel mai bine va lămuriți în urma unui consult psihiatric. După o evaluare completa continuati cu medicația si puteți face și psihoterapie.
Sănătate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul