Ma puteti ajuta? Nu stiu ce sa mai cred

10-03-2011
Mariana21
Nu este medic/terapeut
Mariana21
Buna ziua Vreau sa spun ca este prima data cand scriu pe un site. Nu stiu ce sa ma mai fac nu reusesc sa inteleg situatia in care sunt : Sunt casatorita de 3 ani si pot sa spun ca imediat dupa casatorie noi ne-am schimbat unu fata de celalalt.. nu ne mai intelegem deloc mai ca nu comunicam si nu stiu ce sa fac ca ne iubim !! iar dilema mea este ca atunci cand simt ca nu mai suport si m-am saturat de toata situatia asta il parasesc ma mut la mama mea acasa (sta in aceeasi sat) iar el ma cauta ca un nebun dar asta numa dupa ce am plecat de langa el.. am mai trecut prin asta de 2 ori tot asa ne-am certat eu am plecat iar cat am fost plecata de la el de acasa ma cauta incontinu si ieseam si era tot perfect pana cand ma intorceam inapoi acasa, dupaia urma certuri din nimicuri nu ma mai baga deloc in seama cand vorbeam cu el parca vorbeam cu pereti si acum sunt din nou in aceeasi situatie si nu stiu ce sa fac :(( Il iubesc si stiu ca si el ma iubeste pe mine dar nu inteleg de ce atunci cand suntem impreuna se schimba in alta persoana parca (trebuie sa mentionez ca stau in casa cu socri dar ma inteleg bine cu ei nu am probleme nik de genul acesta ) si avem si o fetitza de 2 anisori si cu ea face la fel cand stam impreuna no prea baga nici pe ea in seama dar cand suntem plecate.. sper sa ma puteti ajuta
Multumesc !!!
3 comentarii
0
10-03-2011, ora 16:25
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna ziua,
eu, sigur nu am inteles mare lucru, DAR incerc sa te inteleg pt.ca, SIGUR esti si ai fost agitata cand ai scris.
Incearca,
sa va mutati (chiar si in gazda) DOAR voi 2 si fetita..
sau daca munciti ambii, lasati fetita cand la unul cand la altii din parinti
si vedeti-va de viata in doi,...doar voi.
Discuta cu sotul tau!
Nu cumva, cand veniti acasa, tu te dedici DOAR fetitei, curateniei, gatitului si..UITI de sotul tau?!?
...mai gandeste-te...si la asta.
O Seara placuta si..sa auzim de bine!!!
0
10-03-2011, ora 17:04
Dr. Laura Palii
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Laura Palii
Draga, Mariana, ar fi bine sa stii ca in momente grele femeia cauta sa vorbeasca, iar barbatul in tacere incearca sa gaseaca solutii. Comunicarea trebuie sa fie in permanenta, nu doar in situatii tensionate. Plecarea la mama nu este o solutie nici buna nici rea, NU este o solutie. Cauta sa-l provoci la o discutie sufleteasca inainte sau dupa sex, sa intelegi ce-l framanta, ce-si doreste, ce-i place etc. Nu uita ca femeia este caminul familiei, tot ea mentine sau destrama. Daca ai posibilitate sa ajungi la un psihoterapeut, nu ezita.
0
11-03-2011, ora 00:25
Psiholog Ioana Panculescu
Psihologie, BUCURESTI
Psiholog Ioana Panculescu
As vrea sa privesti putin spre tine! Un cuplu este cuplu atunci cand sunt impreuna

Asuma-ti statutul de femeie maritata, rezolva-ti problemele, , nu fugii la mama ca un copil
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul