ma simt pe zi ce trece obosita si slabita

11-01-2011
Cristina
Nu este medic/terapeut
Cristina
d-na doctor, in speranta ca ma veti ajuta o sa va prezint un scurt istoric al evolutiei "bolii" mele:de la varsta de 18 ani m-am tot tratat de dureri de stomac, colecist si de alte dureri care erau puse pe baza sistemului nervos {dureri de burta in partea dreapta mai bine spus colici puternice care ma faceau sa ma indoi de durere].Un an de zile pe la 19 ani am urmat un tratament cu ansilan propanolol in urma unui atac de panica suferit la decesul unui unchi De la 24 de ani mergand la spitalul Fundeni pentru investigatii am fost diagnosticata cu litiaza renala bilaterala ptoza renala dreapta de gr. 2 colecist cudat, septat fara calculi, colon iritabil, hemoroizi in coroana pe 20 cm.Mi-am stabilit un regim alimentar corespunzator am mai luat tot la indicatiile medicului magne b6 dar se pare ca este ceva care lucreaza:de un an de zile stranut continuu imi curge nasul ma doare capul, au inceput sa ma doara si sa se inflameze articulatiile degetelor de la mana dreapta umarul stang, acum cel drept.Ma simt pe zi ce trece mai obosita am capul infundat parca nu mai am asa pofta de viata.De ceva vreme pana la venirea menstrei cu cateva zile inainte imi tremura mainile si am bufeuri.Am 1, 65m si 50 kg.am 35 ani.Ma puteti ajuta cu un sfat?
1 comentarii
0
11-01-2011, ora 20:44
al_dumitru
Identitate neconfirmată
al_dumitru
Avand in vedere ca sunteti investigata medical, eu v-as sfatui sa cautati un medic homeopat. Simptomele dvs psihice (oboseala, atacul de panica, slabiciunea) au remedii homeopate care merg foarte bine. De asemenea, durerile colicative ca cele descrise de dvs ("se indoaie de durere") au un remediu precis, se numeste Colocynthis. De asemenea, sunt tratamente bune pentru litiazele renale si biliare. Deci daca ati face o consultatie homeopata, sunt sigura ca ati gasi un tratament care sa va ajute si sa va usureze cel putin 50% simptomele. Iar cand mergeti, e bine sa luati si analizele pe care le aveti cu dvs.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Oboseala de după-amiază ar putea avea legătură cu sistemul de recompensă de la nivel cerebral
  • De ce mă simt obosit tot timpul?
  • Obosit tot timpul - cauze medicale frecvente
  • Mă simt obosit deși am dormit bine - cauze posibile
  • Regiunile din creier care ar putea controla gradul de oboseală
  • Vitaminele, mineralele şi rolul lor în oboseala fizică și psihică
  • Potrivit unui nou studiu, consumul de canabis poate ameliora oboseala
  •