Ma simt rau in special cand beau cafea si dimineata

04-02-2013
Remus Florin
Nu este medic/terapeut
Remus Florin
Ma simt rau in special cand beau cafea si dimineata, iar cand tusesc imi vine ceva in gura din stomac o biluta mica alba urat mirositoare flecma nu am numai acele bilute, daca ma puteti ajuta cu ceva la medic nu pot ajunge pt, ca nu sunt in tara
10 comentarii
0
04-02-2013, ora 20:04
AngiKpp
Nu este medic/terapeut
AngiKpp
Pot sa iti zic doar ca ar putea fi o problema a amigdalelor, diverticuli esofagieni...hmmm sper sa nu...ca sa elimini orice indoiala consulta un gastroenterolog sau un chirug generalist! Multa sanatate !
0
04-02-2013, ora 20:15
Remus Florin
Nu este medic/terapeut
Remus Florin
Mersi mult am scris aici pentru ca nu sunt in tara si nu am cum sa ajung acasa
0
04-02-2013, ora 20:16
AngiKpp
Nu este medic/terapeut
AngiKpp
febra ai facut?dureri in gat ??
0
04-02-2013, ora 20:21
Remus Florin
Nu este medic/terapeut
Remus Florin
nu, dar problema asta o am de mult ca de vreo 3 ani si am crezut ca e de la tigari ca m-am lasat de ele acum 3 ani si de atunci a inceput sa imi fie rau in special dimineata si dupa ce beau ceafea, si uneori cand tusesc imi iese niste bobite mici albe si miros urat, credeam ca e de la dinti mirosul din gura dar nu e ca ma spal cred ca e din gat sau stomac
0
04-02-2013, ora 20:26
AngiKpp
Nu este medic/terapeut
AngiKpp
Pai la asta ma gandeam si eu ori e ceva la gat ori la esofag ori stomac...oricum deocamdata daca nu ai posibilitatea sa ajungi la un medic pastreaza o igiena orala adecvata si cu urmatoarea ocazie cand ajungi in tara mergi la o consultatie!!
0
04-02-2013, ora 20:27
Remus Florin
Nu este medic/terapeut
Remus Florin
mersi
0
04-02-2013, ora 20:28
AngiKpp
Nu este medic/terapeut
AngiKpp
pentru putin! sanatate multa
0
04-02-2013, ora 22:24
aaa24
Nu este medic/terapeut
aaa24
eu stiam ca pietricelele alea sunt de la amigdale si ca singura solutie ca sa scapi de ele este scoaterea amigdalelor. cred ca se numesc amigdaliti. "Pietrele pe amigdale sunt inca un mister pentru medici si cercetatori, dar se banuieste ca cei care au suferit frecvent de amigdalita au un risc crescut de a aparitie a pietrelor pe amigdale. Acest lucru este explicabil prin faptul ca infectiile frecvente ale amigdalelor determina aparitia de tesut fibros in exces. Acesta poate duce la dezvoltarea criptelor si striatiilor de pe amigdale. " deci nu cred ca are legatura cu cafeaua. probabil ca te simti rau din cauza gustului nasol din gura, care este cauzat de aceste pietricele
0
04-02-2013, ora 22:43
Remus Florin
Nu este medic/terapeut
Remus Florin
nu, numai cand beau cafea ma simt rau imi vine sa vomit si tusesc in rest numai dimineata mie rau sa fie ceva din stomac, dar simt ca si cum as avea gatul plin cu ceva si ma fortez sa tusesc sa il dau afara dar nu iese nimic.
reamintesc tusesc pana sa vomi dar nu iese nimic numai acele bilute ca de paine albe o data pe luna cam asa iar bilutele au un miros urat
0
04-02-2013, ora 23:33
aaa24
Nu este medic/terapeut
aaa24
atunci poate ca ai doua probleme, dar pietricele alea alb-galbui, urat mirositoare vin din amigdale. stiu asta pentru ca si eu am. poate ca ai si o problema cu stomacul si nu-ti prieste cafeaua si poate ca... ar trebui sa nu mai bei cafea daca vezi ca iti face rau. dar ma indoiesc ca cele doua sunt legate. ideea e ca si eu am senzatia asta de a vrea sa tusesc ca sa scot pietricele, si in momentul ala se declanseaza si reflexul de a vomita uneori. cauta pe net "pietre la amigdala" sau in engleza "tonsil stones" sau " tonsilloliths". si eu m-am speriat prima data cand au aparut si m-am documentat ca sa ma asigur ca nu e ceva grav si in engleza se gasesc mai multe informatii.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cafeaua decofeinizată ar putea ajuta la sănătatea ficatului
  • Consumul de cafea asociat cu un risc mai mic de disfuncții erectile
  • Compușii din cafea ce pot preveni apariția diabetului de tip 2
  • Consumul crescut de cafea ar putea reduce riscul de scleroză multiplă
  • Efortul fizic poate obosi şi ochii - remediul ar putea fi cafeaua
  • După trei nopți de somn insuficient, cofeina aproape nu mai are efect
  • Pentru o cafea aromată, înghețați boabele înainte de măcinare
  •