ma simt vinovata ca nu il iubesc!!

03-04-2012
amailia
Nu este medic/terapeut
amailia
totul a inceput acum 4 ani l-am intalnit m-am indragostit si la o luna l-am dus acasa.era un barbat frumos cu masina cu casa niciodata nu am luat in seama lucrurile acestea dar ma simteam atat de importanta cu el.primul an a fost frumos iesiri in oras, cine romantice gelozie da totusi limitata si certuri multe da in momentul acela gandeamca odata ce l-am dus acasa nu mai puteam da inapoi trebuia sa raman cu el k ma radea lumea o prostie acum imi dau seama cred k il si iubeam totusi.repede am ramas si gravida neplanificat am vrut sa facem avort da nu am avut curajul eu si el m-a sustinut.in timpul sarcinii s-a comportat ok bineinteles certurile pe tema geloziei nu incetau, pe tema k eu tot dorm k e mizerie k mancarea nu era buna desi nu era asa.apoi pur si simplu devenea barbatul perfect atent.in cei 2 ani cat am stat cu copilu acasa nu au incetat reprosurile k ba is grasa (in gluma)desi stie cat de mult ma supara, k e mizerie desi eu sunt 1 care e obsedata de curatenie k nu fac nimik, deci indiferent cat incercam nimik nu era bine au inceput jignirile am inceput sa fiu stresata cand vine acasa sa fie totul in ordine sa nu urle iar nu aveam voie nici din greseala sa sparg ceva k nu eram buna de nimik si acuma cand scriu imi vine sa plang pt k am suferitam ajuns sa il cred k suntproasta nu stiu nimik, apoi a 2 zi era totul in regula k el ma iubeste imi facea toate poftele era ca un catelus iar eu eram vinovata pentru tot.imi vb urat de fata cu prietenii in gluma de fata cu ai mei si imi zicea k asa ii place sa ma supere il distra. niciodata nu m-a inteles cu nimik nu ieseam din casa acum de cand am inceput lucrul el
17 comentarii
0
03-04-2012, ora 14:33
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Cred ca postarea ta este incompleta.
0
03-04-2012, ora 14:38
amailia
Nu este medic/terapeut
amailia
acum se comporta exemplar dar eu nu stiu ce simt, nu simt nici macar nevoia sa facem dragoste sa ma pupe am ajuns sa ma prefac k suntem familia perfecta.ma simt vinovata pt k am ajuns sa tanjesc dupa alt barbat nu mi-am inselat sotul niciodata in ciuda reprosurilor lui.nu stiu ce simt am incercat sa vb cu el i se pare o prostie ce ii zic "prea multe telenovele" imi zice.am nevoie de un sfat.
0
03-04-2012, ora 17:44
bogdidan
Nu este medic/terapeut
bogdidan
eu sunt curios de versiunea lui.
0
03-04-2012, ora 23:59
rithaa
Nu este medic/terapeut
rithaa
Noi, nu avem dreptul si nu suntem in stare sa stabilim daca sotul dvs are motive intemeiate pentru ceea ce face spune.
0
04-04-2012, ora 10:23
amailia
Nu este medic/terapeut
amailia
versiunea lui cand se imbata suna asa:'sunt asa de mandru de tine esti frumoasa si esti a mea, doar a mea nu stii la cata lume ma laud cu tine k ai grija si de copil si de casa pana si la bucatareasa de la lucru ii spun k gatesti mai bine decat ea' atunci de ce in fiecare zi ma teroriza k nu sunt buna de nimik si nimik nu ii convenea?de obicei de cate ori nu avem bani e cearta k e nervos nu admite sa nu aibe bani in buzunar oricat i-as spune k o sa fie bine o sa trecem.
0
04-04-2012, ora 19:03
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
otilia...are dreptate
ASA trebuia sa-ti incepi postarea:
"sotul meu CAND bea..sau cand bea mult."
asta o fi cauza?
0
05-04-2012, ora 14:28
amailia
Nu este medic/terapeut
amailia
SINCERA SA FIU M-AM SATURAT DE CATE ORI VINE ACASA TREBUIE SA BEA SA VB LA TEL CU PRIETENII SAU SA II INVITE PE TERASA FACE ORICE DAR CU MINE SI CU COPILUL NU STA PE MOTIVUL K EL TREBUIE SA FACA BANI SA TRAIM BINE M-AS MULTUMI SA MANANC CARTOFI SI FASOLE DAR SA NU MA FII INDEPARTAT ATAT DE EL.SEARA DACA STAM 2 ORE SI ALEA NE UIATAM LA STIRI SAU ORICE ALTCEVA.ASTA DACA NU E NERVOS DACA E NERVOS ATUNCI NIMIK NU II CONVINE SI ATUNCI INEPE CU JIGNIRILE K NU SUNT BUNA DE NIMIK K SUNT O PROASTA.ACUM NU MAI AM CE SA FAC DESI SE COMPORTA MAI BINE IN SENSUL K NU MA MAI JIGNESTE IN CONTINUARE NE NEGLIJEAZA.BANII SUNT IMPORTANTI DAR NU CRED K MAI MULT DECAT FAMILIA SI DE ASTA MA SIMT ATAT DE VINOVATA DE CATE ORI IMI SPUNE K DESI NU PREA STAM IMPREUNA MAI DELOC NU IMI LIPSESTE NIMIK NICI MIE NICI LA COPIL DA ASA ESTE AM SIGURANTA FINANCIARA DAR IN REST NIMIK.
0
05-04-2012, ora 15:35
bogdidan
Nu este medic/terapeut
bogdidan
1. Vorbiti despre asta
2. luati/ ia o decizie.
3. vei ramane cu ce vei alege.Logic.

daca omu nu te mai vrea nu ai ce sa ii faci, divortezi, iti faci alta viata...etc.
daca vrei sa ai o situati financiara mai buna, ramai cu el si ciocu mic.

ar mai fi varianta sa pleci, sa gaseti pe cineva care sa iti acorde atentia de care ai nevoie si sa iti creezi singura acea situatie daca financiara daca ti neaparat, nu trebuie sa depinzi de nimeni. Da...stiu, e greu..dar daca vrei ceva trebuie sa dai ceva in schimb.

bafta.
0
05-04-2012, ora 16:27
amailia
Nu este medic/terapeut
amailia
EU LA DIVORT MA GANDESC IN FIECARE ZI DAR MA SIMT VINOVATA PENTRU K LUI I SE PARE NORMAL COMPORTAMENUL LUI SI SPUNE K MA IUBESTE PREA MULT SA MA PIARDA.EU NU AM NEVOIE DE LA UN BARBAT DE SIGURANTA FINANCIARA CI DE INTELEGERE NU SA FIU CU EL SI SA MA SIMT ATAT DE SINGURA !NU MA ASTEPT SA IES DINTR-O RELATIE SI SA MA BAG IN ALTA AS VREA DOAR SA STIU DACA SE MAI POATE FACE CEVA PENTRU ASTA AVAND IN VEDERE K DE CATE ORI INCERC SA II SPUN CE SIMT ORI SE SUPARA SI SPUNE K AVEM NEVOIE DE BANI SA IL INTELEG ORI NU MA BAGA IN SEAMA !!
0
05-04-2012, ora 17:08
bogdidan
Nu este medic/terapeut
bogdidan
daca eu sunt sotul tau, nu voi pune in aceasi fraza : esti proasta? te iubesc...


adica, cum poti jignii pe cineva.mai apoi sa zici ca nu poti traii fara.

NU SE LEAGA, NU POTI JIGNI PE CINEVA DACA AI NISTE SENTIMENTE PENTRU EL/EA.
0
06-04-2012, ora 11:12
amailia
Nu este medic/terapeut
amailia
ASTA INCERC SI EU SA INTELEG CUM POTI SA JIGNESTI PE CINEVA APOI SA AI IMPRESIA K NU S-A INTAMPLAT NIMIK TOTUL E IN REGULA CASNICIA CONTINUA.POATE SUNT SINGURA VINOVATA K M-AM RACIT ATATA DAR AS VREA SA IL POT IUBI DIN NOU SA NU BAG IN SEAMA JIGNIRILE LUI DAR NU POT MA DERANJEAZA
0
06-04-2012, ora 11:40
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
DA d-le bogdidan...SE POATE...
omul cand BEA...JIGNESTE, ...PT. CA nu VB EL. VB CEECE A BAUT...
in 2 ore cand s-a trezit..NICI nu stie ce a zis, cui a zis sau si mai rau CE a facut..
ASA CA,
o ia de la capat si realizeaza ca o iubeste..ca-i fericit cu sau in familia lui..
si
ASTA-I GRAV...
O zi faina sa aveti!
0
06-04-2012, ora 14:38
bogdidan
Nu este medic/terapeut
bogdidan
oricat ai fi de beat sau drogat nu poate jigni bautura din tine.
Da prinzi curaj, sau tupeu sau ce vreti...si zici lucruri pe care nu le zici daca esti treaz.
In cel mai rau caz spui ce simti sau gandesti atunci cand esti beat.Dar niciodata nu apar reactii de gen: jigniri, batai, crime, aruncat cu copiii pe geam...etc.
daca se intampla asta, atunci:
1. esti schitzofrenic
2.bolnav.poate mintal.
3.frustrat si indiferent.

in toate cazurule enumerate...este interzis consumul de alcool.

PENTRU CELELALTE CAZURI..E DOAR O SCUZA!!!!

Ce ar insemna ca toti care consuma alcool sa isi jigneasca/bata.. sotiile, parintii, fratii...etc. Ar fi balamuc.
0
06-04-2012, ora 16:19
amailia
Nu este medic/terapeut
amailia
EU NU CRED K DACA BEI NU TII MINTE CE FACI E O MINCIUNA NU CRED.IDEEA E CA EL TREAZ JIGNESTE OAMENII INCLUSIV PE MINE SOTIA LUI.PE FRATELE LUI IN FATA PRIETENILOR A RUDELOR INDIFERENT IL STRIGA SLUGA NETREBNICA TOTI O LUAM IN GLUMA DAR EU STIU K SI PE FRATELE LUI IL DERANJEAZA DA INCAERCA SA NU IL BAGE IN SEAMA SI EU AM INCERCAT DAR NU POT
0
16-04-2012, ora 17:45
raluca855
Nu este medic/terapeut
raluca855
Doamne cate probleme... cred ca o sa incep sa-l apreciez mai mult pe prietenul meu
0
19-04-2012, ora 16:48
Clariss
Nu este medic/terapeut
Clariss
Buna Sub Acoperire si Hristos a Inviat,

Imi primul rand trebuie sa iti spun ca imi pare rau pentru perioada intunecata prin care treci. Sper sa nu te dezamagesc fiindca nu iti voi da un sfat concret, deoarece nu vreau sa fii influentata in deciziile tale de mesajele trimise de un "om inexistent" in viata ta, care nu te cunoaste cu adevarat. Iti recomand din suflet sa soliciti ajutorul unui profesionist, unui psiholog, cu care sa iti reanalizezi relatia, situatia in care va aflati, sentimentele tale si apoi sa vezi daca se merita sa mergi mai departe in aceasta relatie. Indemnul meu de femeie este sa nu te lasi calcata in picioare si sa nu accepti sa traiesti in nefericire si nemultumire... si tu ca si el aveti poate o singura viata. Daca nu aveti timp sa mergeti la un psiholog, sau nu cunoasteti un psiholog bun in orasul dvs. va recomand sa intrati pe topexperti.ro - platforma de comunicare care ofera consiliere psihologica online, toti psihologii de aici primesc note si aprecieri de la ceilalti utilizatori, tocmai pentru a destanui profesionalismul acestora. Va multumesc multa liniste si reusita de mai bine.
0
20-04-2012, ora 10:50
amailia
Nu este medic/terapeut
amailia
buna clariss!adevarat a inviat!
mersi mult de sfat as vrea sa il pot duce la psiholog dar e prea mandru pentru asta.din pacate oricat incercam o zi merge a doua zi ne certam iar.acuma recunosc am si eu vina mea nu pot sa fac dragoste cu el si nu vreau sa ma mai prefac dar cred k pana la urma nu am de ales acum ne intelegem si mai rau k inainte!am avut kiar o zi kand am simtit eu nevoia sa il sarut si am facut-o iar a 2 zi deja a inceput cu jignirile din senin a inceput sa urle pe mine si pe copil EX(copilul de 2 ani jumate manca cu mana ou taiat bucati iar el ii tot dadea furculita copilul nu vroia si eu am zis razand lasa-l sa manace cu mana si noi cand am fost mici am mancat la care ii spune la copil k" mata nu gandeste deloc vrea sa fii incult k si ea").iar apoi se astepta sa fac dragoste cu el NU POT, nu ii mai suport jignirile simt cateodata k il urasc k ma injoseste asa.Aseara desi s-a comportat k intotdeauna am hotarat k ma prefac iar si facem dragoste sa fie bine dar am luat somn cu copilul si azi iar e nervos. ma ameninta cu divortul apoi imi spune k ar trebuii sa mai facem un copil.i-am spus clar cand imi aduce actele pe loc fara regrete ii semnez.is foarte dezamagita nu stiu ce sa fac de dragul copilului as vrea sa salvez relatia si pentru noi k totusi facem o pereche frumoasa si impreuna am reusit sa ne facem casa sa ne luam masina sa avem totusi o pozitie sociala si economica buna.STIU k in viata nu poti avea totul dar nu vreau decat sa ma respecte sa ma inteleaga.o sa incerc si la topexperti.ro o sa incerc totul
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul