ma tem in genere de noapte, nu pot dormi singura in casa nici intr-un caz

07-01-2009
Nadya
Nu este medic/terapeut
Nadya
Ce poate fi ca in urma unei depresii accentuate am uneori in perioade ceva anormal, in genere la lucrurile normale care toata lumea normala se uita normal eu ma uit straniu, nu imi pot explica unele lucruri, imi par oamenii stranii, IMI PARE CA SUNT BOLNAVA, mai ales cum se face seara, ma tem in genere de noapte, nu pot dormi singura in casa nici intr-un caz.
OARE ESTE O BOALA PSIHICA!
3 comentarii
0
08-01-2009, ora 08:02
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
iti rewcomand sa faci un consult si un tratament HOMEOPATIC.
0
08-01-2009, ora 12:42
xfile
Nu este medic/terapeut
xfile
dupa cum descrii tu pare a fi vorba despre anxietate...si probabil inceputul unor fobii.gen frica de a dormi singur de noapte etc.daca aceste probleme nu provin din alte surse si ma refer la probleme biologice(boli, afectiuni, etc) at este clar vorba de ceva pe sistem nervos...in nici un caz de boala psihica.ca sa nu ajunga la asa ceva iti recomand sa mergi la un medic bun...sa faci niste analize.si deasemenea poti incerca asa cum a spus si Dmnul doc fvaleriu puteti incerca niste remedii homeopatice pt ca au efecte f bune si fara reactii adverse.seara cand simtiti ca va ia frica.faceti o rugaciune.meditatie.orice va face sa va simtiti bine...puteti incerca chiar niste miscare gen stretching sau pilates pe un fond muzical.are efecte miraculoase in ceea ce priveste intarirea corpului din toate pct de vedere.daca problemele se accentueaza desi nu ar trebui mergeti cel mai bine si discutati cu un consilier psihologic deoarece nu este nici o rusine si nici o problema.deasemenea puteti sa mergeti sa vb si cu un preot daca sunteti o persoana credincioasa.caci poate problema aceasta provine din ceva ce va marcat si credinta vindeca ranile trecutului (prin spovedanie, impartasanie, maslu, rugaciune, festanie in casa, post s, am.d) ajuta.credeti-ma!!!mult succes si sanatate
0
08-01-2009, ora 20:18
isildur
Nu este medic/terapeut
isildur
nu te speria

e vorba de anxietate, vei trece peste cu rabdare

nu-ti fie frica de frica, imbratiseaza-o

www.karma-project.com
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Despre frică
  • Combinația între depresie și tulburări cognitive minore la vârstnici accelerează îmbătrânirea creierului
  • Stimularea magnetică îmbunătățește starea de spirit în cazul bolnavilor de depresie
  • Gazul ilariant, tratament pentru depresiile severe
  • Refuzul școlar - fobia școlară
  • Pericolele utilizării Facebook-ului
  • Terapia cognitiv-comportamentală pentru insomnia cronică
  • Medicamentul care ar putea trata depresia în mai puțin de 24 de ore
  • Depresia
  •