macmiror-pot ramane insarcinata?

08-04-2013
anamaria92
Nu este medic/terapeut
anamaria92
Buna.Iau macmiror ovule, pot ramane insarcinata in timpul tratamentului?si daca raman insarcinata acest tratament poate afecta sarcina in vre-un fel?Ne-am hotarat sa facem un bebe dar nu vreau sa fie afectat cumva din cauza tratamentului.Va multumesc.
4 comentarii
0
08-04-2013, ora 17:05
Sophia1975
Nu este medic/terapeut
Sophia1975
In timpul tratamentului cu ovule NU trebuie sa ai contacte sexuale.Deci nu trebuie sa-ti faci griji pentru sarcina.
Daca faci tratament pentru ceva infectios si partenerul trebuie sa faca in acest timp tratament, ca sa nu va reinfectati.
0
09-04-2013, ora 15:20
anamaria92
Nu este medic/terapeut
anamaria92
medicul mi-a dat macmiror si a zis ca putem avea relatii sexuale, tratamentu mi la dat pt o raceala mica zice el.
0
09-04-2013, ora 16:16
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Macmiror NU are efect contraceptiv prin urmare da, poti ramane insarcinata daca ai contact sexual neprotejat.
Bine-ar fi, asa cum ti-a spus si PinkFreud, pentru o mai mare efcienta a tratamentului sa nu ai contact sexual cat timp iti administrezi ovule.. Cel mai probabil ai de luat maxim 7 zile, incearca sa te abtii pe durata tratamentului.
0
09-04-2013, ora 16:45
Sophia1975
Nu este medic/terapeut
Sophia1975
Ce scrie la diagnostic, sau la analiza secretiei?
Sigur ti-a facut niste teste, cu atat mai mult cu cat vrei sa faci bebe.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul