Magnet in ureche

05-06-2013
keyra
Nu este medic/terapeut
keyra
Mi am cumparat un magnet in ureche din aceia care poti sa copiezi la examene si acum numai pot sa il scot?Daca bag apa in ureche sau folosesc audi spray pot sa il scot fara sa ajung la doctor ?Mie foarte frika sa ma duc la doctor
5 comentarii
0
05-06-2013, ora 20:36
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Daca faci ceva de capul tau s-ar putea sa fie mai rau! Mergi la doctor inainte sa devina mai complicat de scos!
0
21-02-2014, ora 21:51
Marialol
Nu este medic/terapeut
Marialol
Buna seara, am si eu o problema cu urechea stanga, am avut un examen si am folosit magnetul pentru timpan, nu mai reusesc sa-l scot si ma doare daca bag betisorul cu magnet pentru a-l scoate, o sa ma duc la urgente maine dimineata sa imi scoata magnetul din ureche, o sa doara procesul de extragere? o sa fiu anesteziata?
0
22-02-2014, ora 00:50
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. inainte de a pune magnetul in ureche.. este obligatoriu consultul ORL..si spalaturile auriculare.. ca sa se elimine dopurile de ceara din ureche.. numai in acst caz.. pot sa.l scoti singur dupa
2 daca magnetul a ramas...NU mai faceti nimc din capul vostru..a m avut multi copii care si.au perforat timpanul
se merge NUMAI la ORL.. pentru extractie
3 La urgente..se merge tot numai in Clinici ORL...in oras universitar
in spitale municipale NU exista medic ORL la urgenta
4 lasa magnettul acolo.. pune apa oxigenata in ureche..sa se mai curte din dopul de ceara..si o sa.i fie mai usor medicului sa scoata dopul cu tot cu magnet
0
22-02-2014, ora 01:22
Marialol
Nu este medic/terapeut
Marialol
Va multumesc! O sa postez maine un mesaj cu "interventia" :) O seara placuta !
0
23-02-2014, ora 00:54
Marialol
Nu este medic/terapeut
Marialol
Buna seara, am fost astazi la ORL la urgente si mi-a spus ca nu e nimic in ureche, s-a uitat acolo si a zis ca nu vede nimic, a bagat un fel de ac mai gros (presupun ca ala putea trage magnetul) si nu s-a intamplat nimic, doar mi-a facut o spalatura cu apa calda, si mi-a zis daca ma doare urechea sa ma intorc...presupun ca mi-a cazut magnetul din ureche si nu am simtit, ca eu stiu sigur ca nu l-am scos :) cam atat, sper sa fie bine, m-am invatat minte!!! Va multumesc pentru raspuns :) o seara frumoasa
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.