mai multe boli odata, e posibil asa ceva??

19-10-2012
tatiana89
Nu este medic/terapeut
tatiana89
Buna seara, rog din suflet sa mi se acorde un raspuns caci sunt disperata total, mam trezit cu o durere de burta insuportabila, care mai mult durea in partea dreapta sub coasta in momentul cand apasam locul respectiv, in urma vizitei la medic mia zis ca am o pancreatita cu iradiere spre dreapta, a doua zi durerea sa mutat spre spate tot pe dreapta la acelasi nivel si pina jos cat tine spatele, am facut analiza singelui si a urinei si urograma a iesit buna iar analiza singelui arata o infectie in organism. medicii spun ca nu poate fi o pielonefrita ca analiza urinei e buna... eu nu mai stiu ce sa cred, ca miau dat vreo 8 feluri de pastile si nimic nu ia, durerile cum au fost asa si au ramas insuportabile... Datimi va rog un sfat, nu ma stiu ce sa cred!
11 comentarii
0
20-10-2012, ora 01:12
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Ecografie ti-au facut?
0
20-10-2012, ora 11:26
tatiana89
Nu este medic/terapeut
tatiana89
nu, pentru ca medicul la care am fost mi-a zis ca nu e necesara o ecografie, insa ma gandeam sa merg sa o fac... pot fi oare niste pietricele la rinichi?
0
20-10-2012, ora 13:40
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Neaparat sa faci, ma mir ca n-a fost prima investigatie facuta. Sa faci ecografie abdomen superior, dar si inferior.
Bineinteles ca poate fi de la rinichi, dar nu neaparat si, oricum, trebuie verificat.
0
20-10-2012, ora 15:10
tatiana89
Nu este medic/terapeut
tatiana89
mersi mult, neaparat voi merge luni si voi face o ecografie. dar pina atunci ramine sa sufar.
0
20-10-2012, ora 17:49
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Nu trebuie sa suferi. Daca ai dureri care nu trec cu analgezice simple, poti chema salvarea sau te poti duce tu la urgenta. Iti va face acolo eco si iti da tratament. Daca esti din Bucuresti, mergi la unul dintre spitalele de urgenta cu analizele pe care deja le ai. Nu e cazul sa iei calmante cu pumnul.
0
20-10-2012, ora 18:07
tatiana89
Nu este medic/terapeut
tatiana89
mersi mult, asa si voi face, pakat ca nu st din bucuresti.
0
20-10-2012, ora 18:08
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Ba sa nu-ti para rau, aici la urgenta e miting mereu, , , , Succes si sa ai vesti bune!
0
23-10-2012, ora 20:37
tatiana89
Nu este medic/terapeut
tatiana89
buna, am fost si am facut o ecografie la abdomenul superior/ inferior si toate rezultatele au iesit bune, medii miai zis ca pot fi raciti muschii spinali... ca tot spatele sunt numai junghiuri...dar de ce am facut febra pina la 40, numi pot da un raspuns...nu stiu ce sa cred si cui sa cred...
0
23-10-2012, ora 20:56
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Ai spus ca ai facut febra?
Ti-a dat tratament?
Da, e posibil sa fi racit si sa te resimti la tot spatele. Dar trebuie sa fi inceput sa te lase. Fa-ti bai calde si dupa aia fuga in pat cald.
0
25-10-2012, ora 10:48
tatiana89
Nu este medic/terapeut
tatiana89
pai da, am facut o febra nebuna de tot 39, 8. da miau dat un tratament cu antibiotice ca analizele singelui au aratat o infectie, acum ma simt mai bine, mai merg si la masaj si pot spune ca ami revin... mersi mult si Doamne ajuta!!!!!!!!!!!
0
25-10-2012, ora 13:54
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Nu uita sa iei si probiotice ca sa nu te afecteze negativ antibioticele pe care le iei.
Sa fim sanatosi!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de burtă
  • De ce burta femeilor are o formă diferită față de cea a bărbaților?
  • Durere de burtă
  •