Mai multe probleme la inceput si dupa actul sexual

23-02-2009
Cristina86
Nu este medic/terapeut
Cristina86
Am 2 ani si ceva de cand mi-am inceput viata sexuala. (mentionez ca nu am avut o viata foarte activa - uneori aveam contact sexual si de 2-3 ori pe luna cu iubitul meu)
Chiar si acum dupa atatia ani am dureri la penetrare iar dupa terminarea actului sexual am usturimi (am presupun ca e de la prezervativ) si ma inflamez jos in exterior (acolo unde se termina orificiul vaginal)
Ma chinui de mult timp cu o candidoza. Credeti ca am disconfortul acesta din cauza ei?
3 comentarii
0
23-02-2009, ora 14:22
*andreea*
Nu este medic/terapeut
*andreea*
Buna!
Nu sunt doctora, insa am o prietena care se afla in aceeasi situatie ca si tine!
DA, este posibil sa ai acele neplaceri din cauza candidozei.Cel mai bn este sa mergi la un medic ginecolog.Prietena mea in mometul de fata face un tratament cu polidin, injectii!Face tratamnet de 2 saptamani, mai intai a facut cu pastile si acum face injectii.
Cel mai bn mergi la un doctor, sa nu se agraveze situatia!Pana ajungi la doctor, fa ceva spalaturi cu irigatorul...
Multa bafta si multa multa sanatate
0
23-02-2009, ora 17:14
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Ar putea fi de la candidoza, dar alte cauze sunt departe de a fi excluse (de exemplu, un herpes genital poate da exact aceleasi simptome). Intr-adevar, un consult este indicat.
0
12-03-2009, ora 12:31
david_cdd
Nu este medic/terapeut
david_cdd
fugi repede la medic ca in 15 zile iti trece cu medicamente si unguent ! chiar nu merita sa stai asa ! am avut si eu ceva de genu, noroc ca prietena nu a luato !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea sexuală după naștere - ce spun studiile
  • Dureri după contactul sexual
  •