mai pot lua contraceptive de urgenta desi am mai luat in urma cu o luna si 4 zile?

21-07-2007
alina criss
Nu este medic/terapeut
alina criss
as dori sa aflu si eu raspunsul la intrebare cat mai repede posibil va rog...eu si prietenul meu am avut un contact sexual neprotejat. as vrea sa aflu daca mai pot lua contraceptive de urgenta desi am mai luat in urma cu o luna si 4 zile (postinor 2) si daca exista sanse sa raman insarcinata desi sunt inainte d menstruatie cu aproximativ 5 zile? va multumesc si astept raspunsul dvs urgent
5 comentarii
0
21-07-2007, ora 00:00
AI3cs
Nu este medic/terapeut
AI3cs
Aici poti sa iti calculezi perioada fertila, pentru ca pe viitor sa nu mai ai parte de emotii (http://www.seximus.ro/articole/calcul_perioada_fertila.php)cat despre Postinor : "Contraceptia hormonala de urgenta(postinor)produce o supraincarcare cu progesteron care blocheaza ovulatia pentru citeva zile(daca o folosim in prima parte a ciclului menstrual).Asta inseamna ca ovulatia se va produce cu intirziere si ca riscul de sarcina pina la urmatoarea menstruatie este constant crescut."
0
05-08-2007, ora 00:00
Deborah
Nu este medic/terapeut
Deborah
as avea si eu o intrebare. Am facut sex cu prietenul meu si cand a incercat sa iasa din mine s'a rupt prezervativul..eu zic ca atunci s'a rupt si nu a ajuns nimic in interior, dar ca sa fiu sigura am luat postinor 2. Eram in perioada fertila. Ieri trebuia sa'mi vina dar nimic...ma dor sanii si uneori am dureri abdominale...e posibil sa fiu insarcinata? adik posibil stiu ca e..dar am nevoie de incurajari :D
0
28-02-2008, ora 00:00
nebuna
Nu este medic/terapeut
nebuna
As avea si eu o mica intrebare dupa ce am luat pilila de a doua zi cat o sa-mi intrazie ciclul menstrual. vA MULTUMESC
0
28-02-2008, ora 00:00
ADELIN2003
Nu este medic/terapeut
ADELIN2003
La majoritatea femeilor urmatoarea menstruatie va incepe la timp sau cu citeva zile mai devreme sau mai tarziu. Daca menstruatia nu apare intr-o saptamana de la data calculata, exista probabilitatea de a fi ramas însarcinata. In acest caz trebuie sa mergeti imediat la medicul ginecolog (si sa faceti testul la sarcina).
0
25-04-2008, ora 00:00
ADELIN2003
Nu este medic/terapeut
ADELIN2003
Sfanta sarbatoare de Paste este un moment in care dragostea, pacea si seninatatea se unesc in numele Domnului!
Va urez un Paste fericit alaturi de cei dragi!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici