Mai sufera cineva anevrism sinus valsalva?

05-10-2010
cardioligia
Nu este medic/terapeut
cardioligia
Mai are cineva anevrism sinus valsalva? Am 27 de ani si am descoperit ca am asa ceva la varsta de 16 ani. Totodata am defect septal ventricular. Probabil sunt congenitale. Nu iau niciun medicament. Intrebarea mea este daca trebuie sa ma operez sau nu. Sunt monitorizata de cardiologi din Iasi, dar as vrea si o a doua parere. Probabil voi apela si la cei de la Tg. Mures. Astept un raspuns daca suferiti de asa ceva sau cunoasteti un astfel de caz. Multumesc
5 comentarii
0
05-10-2010, ora 00:54
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
Cum se numeste medicul care te monitorizeaza? Iasul are cardiologi f buni dar este dreptul tau sa mergi unde doresti.
0
05-10-2010, ora 01:06
cardioligia
Nu este medic/terapeut
cardioligia
Intr-adevar, este un medic f bun, cel mai bun din Iasi cred. Prof. dr. Arsenescu-Georgescu. Cunoasteti astfel de cazuri? Adica va fi necesara operatia la un moment dat? La Tg Mures stiu mai multe persoane care au mers dupa ce au fost nemultumite de rezultatele primite de la medicii din Iasi si au rezolvat toate problemele acolo. Eu nu am nemultumiri, ci vreau si o alta parere. Atat. Pentru ca nu sunt lamurita daca operatia se face doar in cazul rupturii de anevrism. Multumesc
0
07-10-2010, ora 00:08
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
Din pacate d-l. prof. dr. Arsenescu-Georgescu a plecat intr-o lume mai buna...a decedat lasind mare durere in urma...
0
07-10-2010, ora 04:56
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Este vorba de doamna profesor Catalina Arsenescu Georgescu, care nu e deloc decedata.informeaza-te inainte de a scrie ineptii.
0
08-10-2010, ora 00:24
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
Era vorba de dl. prof. Georgescu...l-am cunoscut personal...sa fie asta singura ineptie pe care o scriu.Sint multe pers.care gresesc mult mai grav ca mine, am o prietena paralizata din culpa medicala si ex. sint f multe.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: