mai sunt virgina?

191 comentarii 1 2 ..... 6 7
0
08-07-2014, ora 15:12
allyalina
Nu este medic/terapeut
allyalina
domnule doctor am o nelamurire, aseara am avut primul contact sexual fiind virgina, partenerul mi a spus ca m a ferit dar imi este teamma sa nu raman gravida avand in vedere ca nu ne am protejat si sunt in perioada in care ar trebui sa mi vina menstruatia, in cazul asta e posibil sa fii ramas insarcinata si cum imi dau seama sau ce por face sa previn?mentionez ca dupa contact am avut sangerare abundenta, este normal fiind pt prima data?
0
17-07-2014, ora 04:17
Miha12
Nu este medic/terapeut
Miha12
Domnule doctor,
Am si eu cateva intrebari. Urmeaza curand sa implinesc 20 de ani. eu nu am avut mestruatia reglata nicioadata (tin sa mentionez ca au fost perioade la care imi venea o data la 5/6 luni si chiar doar o singura data pe an, care dura aprox 10-11 zile)de cele mai multe ori o 'provocam ' la sfatul medicului CU DUPASTHONE. Nu am avut nici un act sexual deci idea de a fi insarcinata este TOTAL exclusa. Am facut teste si nu sa gasit nimic ( tin sa mentionez ca tot la sfatul medicului +prescriptie medicala am luat pastile contraceptive( Yasmin si Diane) din cauza chisturilor de pe ovare- care oarecum au fost tratate pentru o perioada insa am renutat decoarece nu sa obtinut nici un rezultat timp de aprox 4 luni ) de vreo cateva saptamani am dureri de spate si in partea rinichiului stang de scurte durate. Nu am avut/ nu am pe nimeni in familie caruia sa i sa fi intamplat la fel. Nu am dureri la urinare sau altceva. Nu locuiesc in romania insa sunt pentru cateva zile (in iasi) si as fi dispusa sa fac/refac analize si ce este necesar. Numai sa aflu si sa fiu in regula.
Va rog sa ma ajutati. Ce mi-ati putea recomanda?. ce este de facut?. Am tot fost la medic insa am repetat analize si nu a iesit nimic anormal. Va multumesc foarte mult.
0
16-10-2014, ora 20:54
susu...
Nu este medic/terapeut
susu...
Pt. ammonisa poti verifica si cu ajutorul unei oglinzi.
0
05-02-2015, ora 04:21
alinamaria90
Nu este medic/terapeut
alinamaria90
Buna ziua, am 16 ani aproape. In timp ce ma spalam(aproape de fiecare data) introduceam degetul in vagin, in repetate randuri dar nu stiu sa fi simtit vreo durere. S-ar putea sa nu mai fiu virgina? Daca da, sunt sanse ca acest motiv sa imi afectece menstruatia? Intreb asta deoarece nu imi vine regulat, alteori nici nu imi vine intr-o luna (o luna da, una nu..apoi doua sau 3 vine si tot asa). As avea nevoie de un sfat legat de aceasta neregularitate, va multumesc!
0
05-02-2015, ora 19:46
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
Buna Alina, nu are vreo legatura virginitatea (himenul) cu regularitatea menstruatiei. In schimb ciclul neregulat ar fi bine sa te faca sa soliciti medicului de familie sa te indrume catre un consult ginecologic. La ginecolog poti si sa afli 100% sigur ca nu e vreo problema cu himenul tau (virginitatea) dupa cum banuiesc eu.
0
25-03-2015, ora 22:17
Miahi Valentin
Nu este medic/terapeut
Miahi Valentin
Domnule Doctor! As dori sa va intreb ceva. I-am introdus prietenei mele prin lenjeria intima un deget in vagin si acuma de cateva zile tot se plange ca o doare, dar imi spune ca e suportabila durerea ce sa cred ca nu mai este virgina? Ma puteti ajuta. Va multumesc !
0
28-11-2015, ora 10:04
Kety-r-r
Nu este medic/terapeut
Kety-r-r
buna va rog mult ajutatima cu unn raspuns sunt confuza..am avut sex neprotejat pentru prima oara, eram virgina dar nu a ejaculat in mine si ciclu imi intirzie de 2 zile e vrio sansa se fiu insarcinata?
0
28-11-2015, ora 17:25
radudiana
Nu este medic/terapeut
radudiana
am avut primul contact sexual fiind virgina si a fost fara prezervativ, el nu a bagato toata, si nu a ejaculat in mine, exista posibilitatea sa raman insarcinata?
0
28-11-2015, ora 17:34
radudiana
Nu este medic/terapeut
radudiana
care sunt sintomele la sarcina in prima luna?
0
28-11-2015, ora 17:36
radudiana
Nu este medic/terapeut
radudiana
exista vreo consecinta daca faci avort din prima luna de sarcina?
0
08-01-2016, ora 17:48
Baeatul
Nu este medic/terapeut
Baeatul
Dragelor Va Zic Eu ca Nu Este Bine sa folositi Anticonceptionale este Foarte Rau Ovarelor Voastre Fetelor sau Femeilor Acele Medicamente Inchide Ovarele ca sa nu Ramaneti Insarcinate. Acum 135 de Ani a Aparut Primul Prezervativ Nu Dau Explicati Sa nu Folositi Medicamente Ca sa nu Aveti Copi Fie Pachetul de Prezervativ chiar si 20 Lei dar Tot il Cumpar daca Fac Sex cu Iubita si nu Dorim Copiii Atuncia se Foloseste Prezervativ Scrie Clar in Pachetul de Prezervativ Pe Carel Folosesc Eu Ca Prezervativul Te Fereste sa Ai Copil din Intamplare pe Care tu nu lai Dorit Te Fereste de Boli prin Transmitere Sexuala
Adaugă un comentariu / răspuns
191 comentarii 1 2 ..... 6 7

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce este un tuseu vaginal?
  • Ce este secreția vaginală?
  • Ce este uscăciunea vaginală?
  • Secrețiile vaginale
  • Dușurile vaginale – benefice sau nu tocmai?
  •